Sıradışı Zayıflama Yöntemleri

Aynı zamanda sağlıklı olduğunuzun da işareti olan fit bir görüntü; doğru beslenme, düzenli bedensel aktivite, kaliteli uyku ve ömür boyu yasaklı yiyeceklerden uzak durma sayesinde gerçek olur.

Ancak tüm bu saydığımız basamakları aynı anda hayata geçirmek ve devamlılığını sağlamak çok da kolay değildir. Siz yine de birkaç sıradışı zayıflama yöntemini aklınızın bir köşesinde tutmaya çalışın ki diyet yapmaya ihtiyaç duyduğunuzda uygulama kolaylığınız olsun.

Sıradışı Zayıflama Yöntemleri

  • Aslında bilmeden yaptığınız ve zayıflamanızı destekleyen birkaç yöntem duymaya ne dersiniz? Bunlardan ilki kahvaltıda ekmeğe zeytinyağı sürmektir. Evet evet zeytinyağı. Ekmeğinizi tereyağı ya da salçayla tatlandırmak yerine bu işlemi zeytinyağıyla yaparsanız ortalama % 20 oranında daha az ekmek yemenize yardımcı olur. Bu da alacağınızdan daha az kalori alacağınız anlamına gelir.
  • Güne erken başlayarak zayıflamaya ne dersiniz? Yine bu da ilginç ama etkili zayıflama yöntemlerinden biridir. Öğleye kadar uyumak yerine sabahları erken kalkarak koca bir bardak ılık su içmek metabolizmanızın hızlanmasına ve kalori akımına zemin hazırlayacaktır. Üstelik güne bu şekilde başlarsanız çok daha enerjik hisseder ve bütün gün yüksek tempolu bir gün geçirirsiniz.
  • Basit bir diğer ilginç zayıflama yöntemi de evinizdeki tabakları değiştirmekten geçer. Başka hiçbir şey yapmadan sadece kullandığınız porselenleri daha küçükleriyle değiştirerek zayıflayabilirsiniz. Tokluk hissinin temelinde beyinden gönderilen sinyaller yatar. Siz bir tabaklık yemeğinizi yediğinizde doyduğunuz sinyali yola çıkar. Yani tabağınız kocaman da olsa küçük de olsa bu sinyal tabaktaki yemek bittiğinde verilir. Bu nedenle küçük bir tabakla öğününüzü tamamlamaya başladığınızda zayıflamaya da başlarsınız.
  • Basit ama sıradışı zayıflama yöntemlerinden biri de düzenli uyku rutinidir. Şaşırmanız normal ancak bu gerçek uzun araştırmalar sonucu ispatlanmıştır. Düzenli bir uyku ritueli yakalayıp bunu hayatının parçası yapmayı başaran kişilerin daha hızlı kilo verdiği görülmektedir. Siz de uykularınızı düzene sokun ve zayıflayın, söylemesi bile çok kolay değil mi?
  • Son olarak zayıflamayı hedeflediğiniz zamanlarda siyah çay tüketimi yerine yeşil çay tercih edin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yeşil çay metabolizmayı hızlandırmakta ve zayıflamayı desteklemektedir.

Sağlıklı zayıflamak için Diyetisyen arıyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz. 0216 223 00 43

Scroll to Top