Sigarayı Bırakmanın Yolları

Hayat boyu sizinle yol arkadaşlığı yapacak sağlığınızın en büyük düşmanı olan sigara içten içe ilerleyen ve anlamadan sizi kıskıvrak saran zararlı bir alışkanlıktır. Şanslı olanlar bu düşmanı kısa sürede fark ederek ondan kurtulurken şanssız gruptakiler maalesef sigaranın çürüttüğü bir ömre tutsak olurlar. Siz de şanslı grupta olmak ve sağlığınızı sigaranın esaretinden kurtarmak istiyorsanız bir an önce harekete geçmelisiniz. Sigarayı bırakmanın yollarını arayanlar, ipuçlarını aşağıda bulabileceksiniz.

Sigarayı Bırakmanın Yolları

  • Sigarayı bırakmanın yolları aslında sanıldığı kadar çetrefilli ve karmaşık değildir. İlk adımda yere sağlam basmayı bilin, kendinize güvenin ve yüksek sesle “başaracağım”deyin!
  • Biraz zaman ayırarak sigaranın zararları ile ilgili bir araştırma yapın. Belirlediğiniz bu zararları listeleyin ki tümünü toplu halde görebilin. Bu sayede sağlığınıza ne denli zarar verdiğinizi somut şekilde görün. Vaktiniz varsa sigarayı bırakanların hikayelerini okuyun. Onların dünleri ile bugünlerini karşılaştırın. Acı hikayeler sizi kendinize getirmek konusunda oldukça etkili olacaktır.
  • Kendinizi tam anlamıyla hazır hissettiğiniz anda bu yolculuğa başlayın. Aksi halde başladığınız macera hüsranla sonuçlanabilir. Ayrıca yapılan araştırmalar diyete başlama, spora başlama, sigara bırakma gibi girişimler için hafta başının çok daha etkili olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunun için sigarayı bırakma tarihini belirlerken hafta başı olmasına özen gösterin.
  • Sigarayı hayatınızdan tamamıyla çıkaracağınız için ona dair detayları da silmelisiniz. Yani bu, evinizden sigara paketini, çakmağınızı, küllüğünüzü atacağınız anlamına gelmektedir. Bu sayede tam anlamıyla bir yenilenme sürecine girmiş olursunuz.
  • Sigarayı bırakmaya çalıştığınız ilk haftalar sizi en çok zorlayan zaman dilimi olacaktır. Bu süreci en az hasarla atlatmak için farklı etkinliklere yönelebilirsiniz. Bedensel aktiviteler hem bedeninizi yorarak enerjinizi başka yöne aktaracak hem de psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. Şiddetle tavsiye edilmesi bu sebepledir.
  • Sigara kullanmadığınız ilk haftalar için bir diğer öneri de ağız tiryakiliğini kontrol altında tutmak için düşük kalorili yiyecekler tüketmektir. Havuç ve salatalık en ideal yiyeceklerdendir. Yine sakız çiğneyerek hiç kalori almadan bunu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sigarayı güvenli bırakmanın bir diğer yolu da biorezonans terapi uygulamasına başvurmaktır. Bu uygulama vücudun sistematik işleyişinden esinlenerek hayata geçirilmiş bir yöntemdir. Üstelik herhangi bir ilaç kullanılmadığı için hiçbir şüpheye yer vermez.

Biorezonans terapisi sigarayı bırakmanın yollarından biridir. Detaylı bilgi almak için Biorezonans Sigara Bırakma Terapisi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top