Bach Çiçekleri Terapisi

"Her Insanın Yaşayacak Bir Hayatı, Yapacak Bir Işi, Muhteşem Bir Kişiliği, Harika Bir Bireyselliği Vardır." Dr Edward Bach

Bach çiçekleri terapisi ile duygularınızı dengeleyin, potansiyelinizi gösterin

Bach Çiçekleri frekanslarının iyileştirici gücüyle duygusal engelleri ortadan kaldıralım. 38 farklı ruhsal yapıya hitap eden 38 bitki frekansı ile ruhunuz, zihniniz, bedeniniz çiçek açsın…

Dr Edward Bach’ın ruhumuzu etkileyenlerin bedenimizi de etkilediği teziyle ortaya koyduğu bu etkili terapi ile kendinizi iyileştirmeye hazır mısınız?

Dr. Edward Bach Kimdir ?

dr edward bach

1906-1913 yılları arasında Birmingham ve Londra’da tıp eğitimi aldıktan sonra bakteriyoloji ve immünoloji bölümlerinde çalışmaya başlayan Edward Bach,

1917 yılında kötü huylu bir dalak tümörüne yakalandı. Yarım kalan işlerini bitirme azmiyle bu amansız hastalığı yenerek tekrar sağlığına kavuştu. Daha sonra Londra homeopati hastanesinde çalışmaya başladı ve belli başlı bağırsak bakterilerinin kronik hastalıklarla ilişkilerini inceleyerek aşılar geliştirdi.

Dr. Bach araştırmaları derinleştikçe bazı bakteri gruplarıyla bazı kişilik özellikleri arasındaki bağları fark etmeye başladı ve onları eşleştirdi.

“Aynı kişisel özellikler ve tepkiler aynı hastalıklara neden olur” tezi 1920’de kendi laboratuvarını ve muayenehanesini kurmasına sebep oldu. Bundan sonra çalışmalarını ve gözlemlerini tamamen hastalıklarla psikolojik durumlar arasındaki bağlantılar üzerine yoğunlaştırdı. Amacı kronik hastalıklara karşı yardımcı olabilecek yan etkisi olmayan alternatif çözümler bulmaktı. Bu amaca Bach Çiçekleri ile ulaştı. Bach Çiçekleri Terapisi ..

1930-36 yılları arasında Dr. Edward Bach’ın kendini doğada bulunan şifalı bitkileri aramaya adaması sonucu bu terapiler ortaya çıktı. Günümüzde Bach çiçekleri olarak tanıdığımız 38 çiçek altı yıllık bu çalışma ile belirlendi.

Dr. Edward Bach yaptığı gözlemlerde bazı bitkilerin (özellikle çiçeklerin) kişideki bazı negatif duygusal özellikleri azaltıp pozitif özellikleri arttırdığını keşfetti. Ona göre; Bach çiçekleri özümüzle bağlantıyı kaybettiğimizde tekrar bağlantı kurmamızı sağlayarak doğal dengemizi bulmamıza yardımcı olur. Bu sayede duygusal blokajlar çözülerek fiziksel rahatsızlıklara karşı vücudun kendi kendini iyileştirmesinin önü açılır.

Dr. Edward Bach’ın çiçeklerle ortaya çıkardığı bu sistem yıllar geçtikçe yayıldı. Bach çiçekleri (Bach Flowers) adıyla anılan tedavi sistematiği “bütünsel tıp” konusunda çalışan terapistlerin psikolojik problemler için kullandığı yöntemler arasına girdi. Bach çiçekleri tedavisinde kullanılan bitkiler 38 farklı gruba ayrılmış ruhsal yapıya hitap ediyor. 38 farklı kişilik özelliği, 38 farklı duygusal nitelik.

Bach Çiçekleri kürleri ilaç değil, bazı bitkilerin homeopatik kürleri. Yani içindeki bitkisel ekstre yani öz, aslında “çok çok az”. Yani aslında o bitkinin fiziksel yapısını değil de “enerjisini” kullanıyoruz. Tanımlı çiçeklerin enerjisi ile kişinin enerjisinin değişmesini sağlıyoruz.

Bach Çiçekleri herhangi bir ilaçla etkileşime girmez ya da yan etki yaratmaz.

Bach Çiçekleri kullanılmaya başlandıktan sonra kürlerin etkileri bir iki hafta içinde yavaş yavaş hissedilir. Etkinliğin hemen birkaç gün içinde de ortaya çıkabildiğini de görüyoruz. Bach Çiçekleri kürünün normal koşullarda bir ay kadar kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Bu sürenin sonunda danışanın enerjisi değiştiği için kürde yer alan bazı çiçeklere gereksinimi kalmıyor. Tedaviyi sadece kalan konular ve onlarla ilişkili çiçekler üzerinden sürdürüyoruz.

Bach Çiçekleri konusunda hazırladığımız bir formu incelemenizi ve sorularımızı cevaplamanızı rica ediyoruz. Bu forma göre size uygun olan Bach Çiçeklerine karar veriliyor. Görüşme sonrasında hazırlanan Bach Çiçekleri (Bach Flowers) karışımı frekansları Biorezonans cihazı yardımı ile seansta kullanılıyor. Seansın bitiminde, size özel olarak hazırlanmış Bach Çiçekleri karışımını günlük kullanım için sprey şeklinde veriyoruz. Spreyler gün içinde birkaç kez dil altına sıkılarak kullanılıyor

Bach çiçek özlerinin yan etkisi yoktur. Bu nedenle hamileler, bebekler, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan kişiler de dahil olmak üzere tüm canlılarda kullanılabilir.

“Sağlık; beden, zihin ve ruhun uyumlu olma halidir.” Dr. Edward Bach

Bach Çiçekleri yetişkin ve çocuklarda; korkular, güvensizlik, ilgisizlik, umutsuzluk, yalnızlık, belirsizlik, endişeli olma hali vb. duygu durum dengesizliklerinde kullanılıyor. Kişinin dengesini tekrar bulmasına yardımcı oluyor.

Beyinde Değil Bedende

Bach Çiçekleri Terapisi kendi özümüzle bağlantımızı kaybettiğimizde tekrar bağlantı kurmamızı sağlayarak doğal dengemizi bulmamıza yardımcı olur.

Yarını Beklemeyin

Bedenin sağlığı zihin ve bedenin uyum içinde olmasına bağlıdır. Uyum bozulduğunda hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Sağlık; beden, zihin, ve ruhun uyumlu olma halidir. Dr. Edward Bach - Bach Çiçekleri Terapisi.

Scroll to Top