5 Adımda Kalıcı Zayıflama

Herkesi hayran bırakan bir görüntü ile salınmak, her giydiğini yakıştırmak ve en önemlisi sağlıklı kalmak için fazla kilolarınızdan kurtulmanız bir zorunluluktur. Yazımızda  5 Adımda Kalıcı Zayıflama için bilinmesi gereken konulara yer verilmiştir.

Vücudunuzdaki istenmeyen kilolarınızı atmanın türlü yolları vardır. ancak bu yollarla kilo vermekten daha ziyade verilen kiloların kalıcı şekilde atılması gerekir. Diğer ifadeyle tercih ettiğiniz zayıflama yöntemi sayesinde zayıflamalı ve ideal kilonuzu korumalısınız. Peki bu mümkün mü?

5 Adımda Kalıcı Zayıflama

Kilo verip bir daha da verdiğiniz kiloları almak istemiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bedensel hareketliliğinizi arttırmak olmalıdır. Gün içindeki aktivitelerinizi çoğaltmak yoluyla kalori yakımınızı hızlandırırsınız. Bunun için salon sporlarını tercih edebileceğiniz gibi doğa yürüyüşleri yapabilir, yüzebilir ya da bisiklet binebilirsiniz. Severek yaptığınız bir aktivite seçerseniz uzun vadede sıkılmadan devam edeceğiniz için zayıflamanız garanti olur. Aksi durumda sıkılabilir, bunu bir zorunluluk gibi görebilir ve kısa sürede terk edebilirsiniz.

Kalıcı zayıflamanın bir diğer anahtarı da metabolizmanızı hızlandırmakta saklıdır. Hızlı bir metabolizma gün içinde aldığınız kalorilerin büyük kısmının yakılarak enerjiye çevrilmesi, diğer bir ifadeyle vücudunuzdan atılması anlamına gelir. Metabolizma hızlandırmanın garanti yollarından biri bol su içmektir. Gün içinde içtiğiniz su miktarını arttırarak metabolizmanıza hız katarsınız.

Beslenmenin temelinde doğru besin seçimi vardır. Seçtiğiniz doğru besinleri yeteri kadar tüketerek aç kalmadan zayıflamak mümkündür. Bu noktada besin seçiminin önemi gündeme gelir. Söz gelimi karbonhidrat grubuna ait besinler vücut için hiçbir artı sağlamayan, tam tersine gereksiz kalori depolamaya neden olan besinlerdir. Bu nedenle zayıflamak isteyenlerin bu besin grubundan olabildiğince kaçınmaları gerekir. Karbonhidrat grubundan kaçınan kişiler lif yönünden zengin besinlere yönelmeli, uzun süre tokluk hissini hedeflemelidir.

Kalıcı zayıflığın anahtarlarından biri olan uyku çoğu kişi için önemsenmemektedir. Ancak yapılan araştırmalarda diyet dönemini düzenli uykuyla destekleyenlerin daha hızlı kilo verdiği, üstelik verdiği kiloları tekrar almadıkları ortaya çıkmıştır. Bunu bilerek uykularınızı düzenlemeli, aynı saatlerde yatmalı ve yine aynı saatlerde kalkmalısınız.

Kalıcı kilo vermek istiyorsanız işte size altın anahtar: biorezonans terapi seansları. Biorezonans cihazı ile gerçekleştirilen bu uygulamada temel alınan işlem basamakları vücudun frekans dengesini sabit tutmak ve bu dengeyi bozan frekansların tümünü vücuttan temizlemektir.

Detaylı bilgi için Diyetisyen Hizmetleri ve Biorezonans terapisi ile zayıflama sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top