Biorezonans Nedir

Hakkındaki Videoyu Oynat Psikolojik Danışmanlık

Biorezonans Nedir?

Biorezonans çalışma felsefesini kuantum fiziğinden alan enerji dengeleme yöntemidir. Biorezonans terapilerinde maddelerin, organların ve hücrelerin enerjileri kullanılır. İlaç ya da kimyasal maddeler kullanılmadığı için de yan etkisi yoktur. Biorezonans terapileri kişiye ve yapıldığı alana özeldir.

Biorezonans Hakkında Bilgi İçin;

Kuantum Fiziği Nedir?

Maddenin atomaltı seviyelerdeki enerji ile etkileşimini inceleyen modern fiziğin önemli bir dalıdır. Kuantum fiziğine göre “Evrende var olan her şey enerjidir ve her enerjinin kendine ait bir frekansı vardır.”

Biorezonansın Gelişimi

Biorezonans NedirYetmişli yılların ortalarında alerjileri tedavi etmek için Dr. Franz Morell, damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte vücudun kendi frekanslarını kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş frekansları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz özellikle Almanya’da biorezonans metodu olarak adlandırılan
tamamlayıcı – integratif tıp akımının başlamasına neden oldu. Bilimsel çalışmalarla da desteklenen biorezonans yıllar içinde tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bütüncül tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Biorezonans Nedir sorusunun cevabı ise ; Biorezonans terapileri günümüzde sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme, psikolojik sorunlar başta olmak üzere çok çeşitli rahatsızlıklarda destek amacı ile kullanılmaktadır.

Biorezonans Nedir ; kuantum fiziğini temel alan kuantum fiziği ile hazırlanmış, biyofiziksel bir tekniğe sahip, enerji terapisi olarak geçen ve bünyesinde herhangi bir kimyasal ilaç bulundurmayan test ve terapi metodudur. Biorezonans terapilerinde maddenin kendisi değil frekansı kullanılmaktadır. Vücudumuz maddeleri hücresel frekans bazında tanıdığı için bu sayede ilaçsız, ağrısız ve zararlı etkisi olmadan kişinin sağlığı desteklenmektedir.

Biorezonans cihazı ilk olarak yetmişli yılların ortalarında Almanya’da alerjileri tedavi etmek için kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içinde sigara bırakma, alkol bırakma, zararlı madde alışkanlığı ve gıda alışkanlıkları ile bazı hastalıkların tedavilerinde de destek olarak kullanımı yaygınlaşmıştır. Biorezonans terapileri, Türkiye’de tamamlayıcı tedavi yöntemleri arasında yer almakla birlikte Avrupa’da doğal tıp yöntemi olarak tanınmaktadır.

Biorezonans cihazı; Alerjik rahatsızlıklar, besin intoleransı, sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme – zayıflama, psikiyatrik sorunlar, ağrıların giderilmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır

Biorezonans terapileri, yaş kısıtlaması olmadan kalp pili bulunanlar, epilepsi hastaları ve hamileler dışında herkese uygulanabiliyor. 

Rezonans terapilerinin yan etkisi yoktur. İnsan vücudunda hastalıklara zemin hazırlayan hastalıklı elektromanyetik titreşimler, cihaz sayesinde ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Bu iki ters manyetik alan karşılaştığında nötrleşmektedir. Bu şekilde vücudumuzdaki manyetik kirlenme temizlenmiş olur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu yöntemin kalp pili taşıyanlarda, hamilelerde, epilepsi hastalarında uygulanmaması gerektiğidir.

Rezonans terapileri frekans temelinde çalıştığı için herhangi bir ilaçla olumlu yada olumsuz bir etkileşimi yoktur. 

Scroll to Top