Bach Çiçekleri Terapisi Nedir?

Hayatımızı olumsuz etkileyen ve çoğu zaman yaşam kalitemizin düşüşüne neden olan hastalıklar sadece fiziksel kökenli değildir.

Kimi hafif boyutlarda kimisi de şiddetli seyreden ruhsal hastalıklar farklı kaynaklardan beslenerek diğer hastalıklara da zemin hazırlamaktadır. Özellikle korku, yorgunluk, acı çekme, yalnız hissetme, umutsuzluk gibi olumsuz duygular kişinin ruhsal sağlığına saldırıda bulunarak diğer hastalıkların da gelişmesine neden olur.

Bach Çiçekleri Terapisi Nedir?

Bach çiçekleri terapisi hemen her ruhsal sıkıntının kaynağına inmeyi amaçlayan ve özellikle diğer hastalıklara zemin hazırlayan rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya hedefleyen bir tedavi şeklidir. Bununla birlikte bu tedavi herhangi bir ilaç yerine önerilen ve tedaviyi bir ilaç tedavisi gibi düşülmesine neden olan özelliklere sahip değildir. Sadece kişinin sahip olduğu olumsuz duyguların fark edilmesi ve giderilmesi yolunda destekleyici bir yöntemdir.

Bach çiçekleri terapisi adıyla bilinen bu tedaviyi geliştiren doktor uzun yıllar insan psikolojisi üzerine araştırma ve gözlemler yapmış, bu çalışmalarının sonucunda 38 çiçeği tedavisinin bir parçası haline getirerek “bach çiçekleri terapi tedavisi” ni hayata geçirmiştir. Çiçek özlerinin iyileştiren ve iyiye dönüştüren potansiyeli sayesinde insanların güçsüz ve zayıf yönleri dönüştürülür ve tedavi başarıya ulaşır.

Bach çiçek terapisi, olumsuz insan düşüncelerini olumlu yöne evrilten, olumsuz temelli davranışları ortadan kaldıran ve bireysel zihin detoksunu destekleyen bir tedavidir. Ruhsal bozuklukların ortadan kalmasına paralel olarak organik rahatsızlıklar da büyük ölçüde iyileşme gösterir.

Bu tedavide kişinin sahip olduğu ruhsal sıkıntının özelliğine göre terapilere isim vermek mümkündür.

  • Üzüntü ve keder kökenli terapiler
  • Korku kökenli terapiler
  • Yalnızlık kökenli terapiler
  • Belirsizlik kökenli terapiler
  • Aşırı duyarlılık kökenli terapiler
  • Koşullara karşı yetersiz ilgi kökenli terapiler
  • Diğer kişilere karşı aşırı ilgili olma kökenli terapiler

Hastaya uygulana seans sayısı kişisel özelliklere göre şekillenmektedir. Bununla birlikte çiçek özlerinin iyileştirici etkisi ilk iki hafta içinde etkisini göstermeye başlar. Bu nedenle normal koşullarda en az 1 ay çiçek özlerinin kullanımı şarttır. 

Bach Çiçekleri Terapisi nedir, nasıl kullanılır detaylı bilgi almak için 0216 223 00 43 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Scroll to Top