Bach çiçekleri ile ruhsal problemler

bach-cicekleri-terapisiBach terapisi Avrupa’da yaygın olarak kullanılan rezonans uygulamalarındandır. Ülkemizde de Bach çiçek terapisinin giderek popülerliği artıyor. Bach çiçek terapisi ruhsal problemler ve bunlara bağlı negatif duygulardan kurtulmak için geliştirilmiş rezonans yöntemlerinden biridir. Bach çiçekleri üzerinde uzun yıllar süren araştırmalar yapılmıştır. Ruhsal durum üzerindeki etkileri teker teker tanımlanmış tamamen doğal bitkilerdir.  Adını bu çiçeklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini keşfeden DR. Edwart Bach’tan alır. Terapi 38 farklı çiçeğin özleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Bach çiçekleri ile iyi hissedeceksiniz.

Dr. Bach tarafından belli çiçeklerin insan psikolojisi üzerinde doğrudan veya dolaylı olarak etkisi olduğu tespit edilmiştir. Ruhsal çöküntülerin ya da bozuklukların giderilmesinde kullanılan bu çiçekler rezonans yöntemiyle birleştirildiğinde maksimum etkiye sahip hale gelmektedir. Terapilerde kullanılan çiçek özleri, kişiden kişiye değişmektedir. Tamamı farklı karakterde olan insanların ruhsal problemlerinin de birbirinden farklı olmasından dolayı terapinin kişiye uygun özelliklere sahip çiçek özleriyle başlanması oldukça önemlidir. Bu doğrultuda terapi merkezlerinde öncelikle kişinin içinde bulunduğu ruhsal durum tespit edilmeli ardından kişiye özel çiçek özleri seçildikten sonra rezonans terapilerine başlanmalıdır.

İnsanların ruhsal durumunu değiştirme konusunda etkili olan ve 38 farklı çeşitten oluşan Çiçek özleri tek tek kullanılabildiği gibi biorezonans cihazıyla gerçekleştirilen rezonans terapilerinde farklı çiçeklerin özleri birlikte de kullanılabilir. Bu çiçeklerin özlerinin bir arada kullanımı sayesinde birden fazla ruhsal problemi ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.  Hangi çiçeklerin hangi ruhsal problemleri gidermekte etkili olacağı önceden tanımlanmıştır. 38 farklı çiçek özü ile 38 farklı ruhsal duruma etki etmek mümkündür. İlk biorezonans terapisinin yapılmasından sonraki günlerde kişi ruhsal dengesindeki değişimi yavaş yavaş hissetmeye başlar ve rezonans terapilerine devam edilmesi ile etki giderek artar.

Bach çiçekleri terapisi ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Tel: 0216 223 00 43

Scroll to Top