Alkolü Nasıl Bırakmalıyım

Alkol kullanımı bireyler için maddi manevi bir yıkımın habercisidir. Üstelik bu yıkım o kadar kısa sürede oluşur ki bireyler önlem konusunda geç kalmış olurlar. Alkol tüketimiyle beraber kısa vadede ve uzun vadede olumsuzluklar ortaya çıkar. Bunlar sadece bireyin yaşantısını değil aynı zamanda toplum yaşantısını da derinden etkiler. Meydana gelen olumsuzlukların telafisi şarttır, eğer birey durumu kabullenirse geriye sadece alkolle savaşmak kalır. Alkolü Nasıl Bırakmalıyım.

Peki Alkolü Nasıl Bırakmalıyım?

Alkolü bırakmanın ön koşulu bireyin buna gönüllü olmasıdır. Diğer bir ifadeyle bu durum tam gönüllülük esasına dayanır. Siz şartları ne kadar iyileştirirseniz iyileştirin birey alkolü bırakmak konusunda isteksizse başarı sağlanamaz. Bu nedenle bireyin alkolü hayatından çıkarmak için atacağı ilk ciddi adım beyninde alkolü bitirmektir.

Alkolü bırakmak istiyorsanız bunu kolaylaştırmanın bir yolu da alkol tüketiminin olduğu ortamlarda bulunmamaktır. Eğer alkolü bırakma sürecinde alkol alan kişilerden ya da alkol alınan mekanlardan uzak duramazsanız bu uyaranlar size devamlı olarak alkolü hatırlatacaktır. Bu durumda ise işiniz daha da zorlaşır. En iyisi gözden uzak tutarak gönülden de uzak tutmaya çalışmak olacaktır.

Basit düzeydeki alkol alışkanlığı olanlar için önerebileceğimiz bu uygulamalar aşırı derecedeki alkol kullananlar için yeterli olmayacaktır. Çünkü birkaç günlük alkol alınmaması sonucunda alkol yoksunlukları ortaya çıkacaktır ve birey bu durumla kendi başına baş edemez. Bu gibi durumlarda ise yapılacak en doğru uygulama uzman desteği almak yani doktora başvurmak ve doktorun uygun gördüğü ilaç tedavisine başlamaktır .

Alkolü bırakmanın kolay yolu için Alkol Bırakma Terapisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top