Alkol Bırakma Yolları

alkol-bırakma-yollarıEğlence dünyasının istisnasız en önemli parçası kabul edilen alkol makul dozlarda tüketildiğinde büyük sorunlara yol açmazken fazla tüketimiyle fiziksel, ruhsal, ekonomik ve sosyal birçok soruna kaynaklık eder. Özellikle arkadaş sohbetlerinde oldukça masum olan alkol bir zaman sonra kullanan kişide terk edilemeyecek bir alışkanlık oluşturabilir. Alkol kullanan kişilerin bu kötü alışkanlıktan kurtulmak için izlemesi gereken bazı basit  alkol bırakma yolları bulunmaktadır.

İstekli Olmak İlk Şart

Tüm diğer alışkanlıklar gibi alkol alışkanlığının da terk edilmesi için gereken ilk koşul beyinde alkolü bitirmektir. Kişinin kendisine alkolün kötü olduğunu kabul ettirmesi ve bırakmasının en iyi yol olduğunu benimsemesi büyük bir adımdır. Belki de kişi bunu başardığında bu yolda oldukça fazla ilerlemiş olacaktır.

Alkolün Zararlarını Kavramak

Alkol kişide gevşeme, rahatlama gibi duyguların su yüzüne çıkmasını sağlar. Buna ek olarak alkol kullanan kişi başarma duygusunu yoğun olarak yaşar. Diğer bir ifadeyle alkol kullanımı kişinin kendisine güven duymasının bir yoludur. Belki de tüketimi bu nedenle çok fazladır. Oysa ki ortaya çıkan bu duygular tamamen geçicidir ve alkolün etkisini kaybetmesine paralel olarak kaybolur. İşte bu noktanın kişi tarafından fark edilmesi alkolün aldatıcılığının fark edilmesi demektir. Bu noktadan sonra alkol alışkanlığı olan kişi alkolün zararlarını fark eder ve ondan uzaklaşmak için kesin kararlar alır.

Alkol Tedavi Yöntemleri

Alkol tedavisi, kişinin hayatını ona tekrar sunan başarılı yöntemler bütünüdür. Kişinin istekli ve kurallara bağlı olması ile başarıya ulaşmak mümkündür. Kimi hastalarda alkol tedavisine paralel olarak psikolojik tedavi de uygulanır. Bu sayede kişi bu süreçte fazla yıpranmaz ve süreç kısalmış olur.

Alkol Tedavisinde Biorezonans Yöntemi

Biorezonans ile alkolü bırakmak, alkol kullanan kişinin bu süreçte fazla yıpranmadan başarıya ulaşmasını sağlayan bir yöntemdir. Biorezonans yöntemi uygulaması basit ve seans sayısı oldukça az olan bir yöntem olup başarı oranı % 92’dir. Bu yöntemde kişiye içmekten en fazla zevk aldığı içki rezonans cihazına yerleştirilir ve frekans tespiti gerçekleştirilir. Kişide alışkanlığa neden olan maddenin elektromanyetik titreşimlerinden örnekler alınır ve titreşimler vücuttan silinir. Biorezonans ile alkol bırakma seansları dörder gün arayla ve sadece üç seansta olumlu sonuçlar vererek sonlanmaktadır.

Biorezonans Alkol Bırakma Terapileri hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Scroll to Top