Alkolü Bıraktıktan Sonra

Alkole başlamak sadece bir küçük adımken alkolden kurtulma çabaları ciddi boyutlarda emek ve kararlılık ister. Yani, üzerine konuşulması gereken asıl konu her zaman alkolden kurtulmaktır. Alkol insan yaşamının her alanına zarar veren, maddi-manevi çöküntüye neden olan ve en önemlisi de sağlığı mahveden bir illettir. Başka hiçbir kötülüğü olmasa bile sağlık boyutunda düşünüldüğünde verdiği zararlar itibariyle alkol kesinlikle silinip atılması gereken berbat bir alışkanlıktır. Alkolü bıraktıktan sonra;

Peki alkolün sağlığınıza verdiği tahribatı yeterince biliyor musunuz ya da ondan kurtulduğunuzda vücudunuzda meydana gelecek değişiklikleri merak ediyor musunuz?

alkolu-biraktiktan_sonraAlkolü Bıraktıktan Sonra Vücudumuzdaki Değişiklikler

Alkolü bırakmaya karar verdiniz ve sadece 1 saattir alkol tüketmiyorsunuz. Bu zaman dilimi bile aslında yol kat etmeye başladığınızı gösteren ibarelerle dolu. Vücudunuz hemen kendini temizlemek için harekete geçer. Bu durum ise karaciğerinizi fazladan yorar. Alkolün en fazla zararı karaciğere vermesi de bundandır.

Eğer alkol almadan 24 saat geçirdiyseniz değişen kan şekeri dengeleriniz normale dönmeye başlar. Ancak yine de tam anlamıyla düzene girdiğini söylemek yanlış olur. Bu nedenle ilk gün beslenmenize ayrı bir özen göstermelisiniz. Sağlıksız yiyecekler ve abur cubur yerine sebze ağırlıklı beslenmeye çalışın.

İlk 48 saat kritik olan süreçtir ve eğer siz bu süre zarfında alkol almadan durabildiyseniz büyük yol ilerlemişsiniz demektir. Son alkol alımınız fazlaysa baş ağrılarınız hafif hafif devam ediyor olabilir ama artık son demlerindeler, merak etmeyin. Alkolsüz geçirdiğiniz her saat size daha iyi gelecektir.

72 saate alkolsüz merhaba diyebildiyseniz artık vücudunuz alkolü tamamen atmıştır. Bu nedenle bundan sonra artık eski sizle başbaşasınız. Alkolden uzak durmaya devam ederek ilerleyin.

Evet büyük bir başarı örneği sergileyerek tam 1 haftadır alkol almadıysanız en büyük iyiliği uykularınıza yaptınız demektir. Daha kaliteli ve derin uyuduğunuzu fark etmişsinizdir. Bununla birlikte üzerinizdeki uyuşukluğu atar ve daha enerjik hissetmeye başlarsınız.

Bütün alkışlar size çünkü tam 1 aydır alkol almadınız ve artık karaciğerinizdeki yağlanma ortalama % 15 azalma gösterdi. Buna bağlı olarak göbek bölgesindeki yağlanma gözle görülür şekilde azaldı. Üstelik cildinizde gözlenen hızlı yaşlanma da durdu.

Eğer 1 yılın sonunda hala alkol kullanmıyorsanız özellikle bazı kanser türlerine yakalanma riskini azalttınız demektir. Bunlar karaciğer, göğüs ve ağız kanseridir. Bir önceki yıla göre ortalama 6 kilo zayıf olduğunuzu da söylemekte fayda var!

Yoksunluk hissi yaşamadan alkolü bırakmaya destek olan Biorezonans Alkol Bırakma Seansları hakkında bilgi almak için 0216 223 00 43 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.

Scroll to Top