Sigarayı kolay bırakmak

sigarayı_kolay_bırakmakDünya’nın en büyük zehirleri arasında yer alan sigara gün geçtikçe daha çok insan canına zarar veriyor. Tütün tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. 1880 yılında sigara sarma makinesinin icadıyla sigara içme alışkanlığı olarak hızla yayılmaya başlamıştır. Günümüz yaşamın da ise sigara içmek artık aşırı ihtiyaç halini almıştır. 

Sigarayı kolay bırakmak mümkün mü?

Her ne kadar eroin gibi maddeler kadar ani ölümlere sebep vermese de ciddi hastalıkların nedeni olmuştur. Sigara içmek insan vücudun da karaciğer başta olmak üzere kalp rahatsızlıklarına ve damar tıkanıklıklarına sebep olur. Bunun yanında pek çok başka hastalığın oluşmasına neden olmaktadır.

Sigaraya başlama yaşı, yapılan çeşitli araştırmalar sonucu 11-14 yaşları arasında olduğunu göstermiştir. Bu sonuçlar ciddi anlamda göz korkutmaya başlamıştır. Sigaraya (nikotin) karşı açılan her savaş gelecek nesil için önem arz etmektedir.

Sigara alışkanlığı oranları günümüzde ciddi boyutlara gelmiştir. Bu sebeple sigara bırakmak için pek çok mücadele girişimin de bulanan yetişkin birey sayısı gün geçtikçe artmıştır. Sigarayı bırakmak bazıları için hayata kolayca geçirebilecekleri bir karardır. Ama bazıları için başarısızlık oranı yüksek olan kararlar olmuştur. Ülkemizde sigarayı bırakıp tekrar başlayan ve hiç bırakamayan geniş bir yüzde var. Bu yüzden sigara bırakma tedavisi için yeni bir çalışma mevcuttur.

Sigarayı kolay bırakmak için; Biorezonans 

Sigarayı kolay bırakmak için kullanılan Biorezonans yönteminde, maddeler de bulanan elektromanyetik frekansları tespit edip ters çevire bilen bir tedavi yöntemidir. Sigara alışkanlığına karşı ilk kez Polonyalı bir doktor önayak olmuştur. Bununla birlikte biorezonans yöntemiyle vücudun sigaraya olan alışkanlığını duyarsız hale getirilmesi çalışmaları başlatılmıştır. Zaman içinde Avrupa genelinde açılan biorezonans merkezlerinde sigara alışkanlığını azaltmaya yönelik çalışmalar artmıştır. Sigara alışkanlığından kurtulmak için denenen ve başarısız olunan yöntemlere karşı biorezonans terapileri birçok insan için önemli hale gelmiştir. Ülkemizde de son yıllarda sigara alışkanlığını azaltmaya yönelik, biorezonans teknolojisini kullanan sigara bırakma merkezleri açılmıştır.

Sigaraya karşı alınan yasal önlemlere rağmen her geçen gün artan pasif içicilerin için de önemli bir çalışmadır. Bu çeşit yöntemlerle aktif içiciler kadar pasif içiciler için de sağlıklı bir yaşam kurulabilir. Ülkemizin yaşam kalitesini artırmak ve yeni nesiller için iyi bir ortam sağlamak görevimizdir. Artık sigaraya karşı her aklı ergin bireyin sorumluluk sahibi olması ve sigaraya karşı savaşması gerekmektedir.

Sigarayı kolay bırakmak için Biorezonans Sigara Bırakma Terapisi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top