Alkolü Bırakmak İçin Atılacak Adımlar

Sadece keyif verdiği sanılan ve sırf bu yüzden tercih edilen alkol çeşitleri kısa sürede insan bünyesinde alışkanlık yaparak sürekli bir ihtiyaç haline dönüşmektedir. Alkolü Bırakmak İçin Atılacak Adımlar

Üstelik bu ihtiyaç alkol kullanımı takip eden kısa süre içinde gerçekleşmekte ve sonrasında bırakma aşamasında oldukça büyük zorluklar yaşanmaktadır. Tüm bu nedenlerle en akıllıca davranış alkol içeren tüm içeceklerden uzak durmak ve alışkanlık haline gelmesine meydan vermemektir. Peki bahsettiğimiz bu alışkanlık çoktan gerçekleşti ve çözüm önerilerine ihtiyacınız var. Acaba alkol alışkanlığından kurtulmak için neler yapılabilir?

Alkolden kurtulmak mutlaka somut adımlar ve ciddi girişimler bekler. Bu yadsınamaz bir gerçektir ama yine de ilk etkili adım kişinin beynindedir. Yani kararlı olmak ve güçlü durmak sayesinde Alkolu Bırakmak için Atılacak Adımlar dan ilk gerçekçi olanı atılmış olur.

Alkol bağımlısı kişilerin yaptığı en büyük yanlış bunu örtmeye çalışmalarıdır. Oysa bu, utanılıp sıkıntı duyulacak bir durum değildir. Aksine alkol bırakma girişimini yakın çevrenizle paylaşarak onlardan destek alabilir, sıkıntıya düştüğünüz anlarda konuşarak ya da farklı yollarla destek almak yoluyla daha güçlü hissedebilirsiniz.

Alkolü bırakma sürecinizi hızlandırmak için uzun bir süre alkol kullanan arkadaşlarınızdan ya da alkol kullanımı olan mekanlardan uzak durmalısınız. Bu sayede aklınıza “şeytan”ı sokmamış olursunuz.

Alkolü terk etmek öyle bir çırpıda kolayca gerçekleşen bir eylem değildir. Özellikle yoksunluk anlarının bazıları oldukça şiddetli geçer ve kişi bu süreçte oldukça fazla yıpranır. Yoksunluk anlarını yoğun geçiren kişilerin destek alması bu nedenle bazen şart hale gelmektedir.

Alkolü bırakmak için atılacak adımlardan biriside biorezonans adıyla bilinen bir cihaz tedavisidir. İnsan vücudunun açığa çıkardığı elektromanyetik frekanslar bu tedavinin temelini oluşturur. Frekansların insan vücudundaki uyumunu esas alan biorezonans terapi frekanslar arasındaki bozulmuş uyumu düzeltir ve eski düzeni geri getirir. İşte tedavi bu kadar basittir. Biorezonans alkol bırakma terapisinde amaç alkolün neden olduğu frekans bozukluğunu tedavi etmek, bununla birlikte hastanın alkole dair yaşanmışlık haritasını tamamen silmektir.

Scroll to Top