Biorezonans İle Alerji Tedavisi Mümkün Mü?

Gün geçmiyor ki insan sağlığını tehdit eden hastalık çeşitliliği artış göstermesin. Üstelik belli hastalıklarda yaş sınırı oldukça aşağılara çekilmekte ve küçük çocukları hatta bebekleri bile etkilemektedir. Buna en iyi örnek alerjik kökenli hastalıklardır. Alerji kaynaklı hastalıkların en kötü yönü nedenlerinin çok fazla olması ve bu nedenlerin kolayca belirlenememesidir.  Bu yazıda “Biorezonans terapileri ile alerji tedavisi mümkün mü?” sorusuna cevap vereceğiz.

Biorezonans terapi adı verilen tıbbi tedavi destekleyici yöntem alerjik hastalıkların belirlenerek tedavi edilmesi noktasında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bu tedavi yöntemi basit bir cihaz tedavisi olup kimyasal içeriği bulunmamasından kaynaklı olarak hemen her yaş grubu ve kişi için uygulanması uygundur. Biorezonans ile alerji tedavisinin başlangıç noktasını alerji testi oluşturur. Tedavinin uygulanacağı hastaya alerji testi yapılır. Alerjinin neden olduğu, diğer ifadeyle vücudun tepki verdiği besin maddesi belirlenir. Alerji bazen tek bir besin maddesine karşı olabileceği gibi birden çok besin maddesine karşı da olabilir. Hasta için bu noktadan sonra tedavi önceliği metodu belirlenir. Bu, bir anlamda işlem basamaklarının belirlenmesi anlamına gelmektedir. Biorezonans cihazıyla terapi uygulanması haftada bir kez ve ortalama bir saat şeklinde planlanır. Bu süreçte cihaz yardımıyla vücudun hasta olarak tabir edilen patolojik frekansları sıfırlanır. Yani alerjiye neden olan ya da zemin hazırlayan hasta frekanslar cihazla belirlenir ve vücuttan toplanır.

Biorezonans ile alerji tedavisi mümkün mü

Bunu takip eden adımda yine cihazla vücuda güçlendirilmiş frekanslar gönderilir. Bu sayede vücut istenmeyen tüm frekanslardan arınmış olur. Tedavinin ne kadar süreceği tam olarak hastanın durumuna göre şekillenmektedir. Tedavi sürecinde ise ara testler uygulanarak gidişat kontrol edilir.

Biorezonans tedavisinin bitiminde eski frekans yoğunluğu tamamen değişir. Artık vücudun dengesini bozan hasta kabul edilen frekanslar vücuttan temizlenmiştir, bu sayede vücut alerjene neden olan besin maddesini yadırgamaz ve onu normal kabul eder. Sonuç olarak hastalık nedeni ortadan kalktığı için hastalık da ortadan kalkar.
Tedavinin ne kadar sürdüğü en merak edilen konudur. Aslında bunun net cevabı alerjene neden olan madde sayısına bağlı olarak değişmektedir. Tek kaynak alerjen tedavisi daha kısa sürerken birden fazla alerjen tedavisi daha uzun zaman almaktadır. Bununla birlikte yuvarlak bir tarih belirlemek gerekirse 12 – 14 hafta olduğunu söyleyebiliriz.

Detaylı bilgi için Biorezonans Alerji Terapisi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top