Sigarayı Bırakma Aşamasında Yapmanız Gerekenler

Sigara ile ilgili herkesin bildiği bir gerçek varsa o da sigaranın oldukça yoğun bir bağlayıcılık özelliğidir ve bu nedenle kolay kolay sigaradan kurtulmanın mümkün olmaz. Çevrenize eleştirel bir bakış açısıyla bakarsanız birçok sigara tiryakisi vardır. Bunlardan çoğunluğunun sigarayı bırakmayı bir kez denediklerini ancak çok azının bunu başardığını görürsünüz. Başka bir deyişle siz de sigarayı bırakmayı başaranların tarafında olmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Sigarayı bırakma aşamasında yapmanız gereken birinci ve en geçerli yol şüphe yok ki sizin istekli olmanızdır. Sigara bırakmaya karşı kendinizi güçlü ve hazır hissederseniz hiç zaman kaybetmeden girişimde bulunmalısınız.

Sigarayı kesin olarak bırakmak istiyor ve bir daha başa dönmek istemiyorsanız sizin için zor geçecek olan birkaç ayı kabul edin. Kendinizi buna hazırlarsanız her şeyin daha kolay olduğunu göreceksiniz. Muhakkak ki bu aşamada yoksunluk belirtileri sizi biraz zorlayabilir. Yoksunluk belirtilerinin arttığı dönemlerde uyumaya çalışın. Kritik dönemi bir nebze de olsa kolay atlatacağınızdan emin olun.

Sigarayı Bırakma Aşamasında Yapmanız Gerekenler

Sigarayı bırakmaya istekliyseniz bu durumu çok iyi değerlendirmeli ve olayı lehinize çevirebilmelisiniz. Çevrenizde sigara kullanan kişiler bu zorlu süreçte sizin için büyük bir tehlike oluşturacaktır. Bunun farkındaysanız o kişilerden kısa süreliğine uzak durmaya çalışın, sigara içilen mekanları tuzak kabul edin. Size sigarayı hatırlatan herkesten ve her şeyden uzak durun. Bunu başarabilirseniz önünüzdeki yoksunluk dönemini de atlattıktan sonra işin zorlu kısmı bitmiş sayılır. Sonraki kısım çok daha kolay gerçekleşecektir.

Hayatınızda yepyeni bir sayfa açacağınız bu dönemde size sakız çiğnemeyi tavsiye edebiliriz. Bu durumda çeneniz sürekli hareket halinde olacağı için ağız ve dudak alışkanlığından kaynaklı olarak sigarayı aramazsınız. Aynı zamanda sakıza alternatif olarak çerez ya da abur cubur da yiyebilirsiniz ancak bunların miktarını ayarlayamazsanız kısa sürede kilo almaya başlarsınız. Bu nedenle riski göze almamak için sakız en garanti yöntemdir.

Sigara bırakma aşamasında işinizi kesin çözümle halletmek istiyorsanız biorezonans terapi uygulamasını deneyebilirsiniz. Vücut sistematik işleyişinden yola çıkarak geliştirilmiş bir yöntemle biorezonans cihazı vücudun frekans uyumunu yakalamaya yardımcı olur ve istenmeyen frekanslar üzerinde oynamalar yaparak onları olumlandırır ve vücudun uyumunu tekrar sağlar.

Yoksunluk hissi yaşamadan sigarayı bırakmanın detaylarını  Biorezonans Sigara Bırakma sayfasında bulabilirsiniz.

Scroll to Top