Tütüne Son

İnsanlar belli nedenlere dayalı olarak hayatlarının değişik dönemlerinde sigara alışkanlığı kazanır ve bununla hayatlarına devam ederler. Sigara alışkanlığının dayandığı zeminler başlıca arkadaş özentisi, anne babadan görerek özenti oluşmasıdır. Bunu yanında sıkıntılı geçen ergenlik dönemi ya da yalnızlık duygusunu bastırma isteği olabilir. Kaynağı ne olursa olsun tütün vücudumuzun düşmandır ve tiryakilerin bunu fark etmeleri büyük bir adımdır.

Sigaradan kurtulmak istemek aslında bu iş için atılmış büyük bir adımdır ve mutlaka arkası gelecektir. Yani kişide bahsettiğimiz bu isteğin oluşması sigarayı bırakmasının daha kolay olacağı anlamına gelmektedir.

tütüne_son“Tütüne Son” Diyebilmek İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Hayatınızdan bu illeti söküp atmak istiyorsanız “Ben başarırım.” cümlesini sık sık kendinize tekrarlayın. Bunun olumlu etkilerini kısa sürede kendi psikolojinizde göreceksiniz. Bir anlamda kendinizi cesaretlendirerek kararlılık oluşturmuş olacaksınız.

Ailenizi yanınızda hissedin. Sigarayı bırakmanın belki de en büyük yardımcısı aile desteğidir. Yalnız olmadığınızı ve zor zamanlarınızda sevenlerinizin hep arkanızda olduğunu bilin. Bu duygu sizi cesaretlendirecek, güçlendirecektir.

Sigara kullanımının yoğun olduğu kapalı mekanlar sizin sigara isteğinizi tetikleyeceği için uzak durmanız gereken mekanlardır. Bu tip yerlerde hem sigaranın kokusunu yoğun olarak alır ve siz de içmek istersiniz hem de kapalı mekanlar başarmaya çalıştığınız duruma ket vurur. Bunun yerine açık havada kısa yürüyüşler yapmak, hoşunuza giden kitaplar okumak, eğlenceli bir mizah dergisi alarak sahilde dinlenmek size çok çok daha iyi gelecektir emin olun.

Grup terapileri sigara tiryakisinin yalnız olmadığı, aslında bu sorunla kendisi gibi birçok insanın baş etmeye çalıştığını gördüğü yerlerdir. Bu anlamda çok iyi hissetmesine yardımcı olacaktır. Yaşadığınız yer bunun için uygunsa mutlaka grup terapilerine katılın. Psikolojik yönden kendinizi çok daha güçlü hissedersiniz.

Sigarayı bırakmak için deneyebileceğiniz etkili bir yol da biorezonans terapilerinden destek almaktır. Biorezonans bir cihaz uygulaması olup vücudunuza verilen frekanslarla zihninizdeki nikotin isteğini sonlandırır. Bu sayede sigara içme isteği duymadan kolay şekilde “tütüne son” diyebilirsiniz. Bu terapi uygulamasında kişinin hazır bulunuşluk düzeyine göre birkaç seans sonunda sigara artık tamamen hayatınızdan çıkmış olur.

Yoksunluk hissi yaşamadan Tütüne Son diyebilmek için Biorezonans ile sigara bırakma terapileri desteğinden yararlanabilirsiniz.

Scroll to Top