Sigara Bıraktırma Polikliniklerinde Neler Yapılmaktadır?

Kimisi için yalnızlığın en büyük destekçisi, kimisi için de eğlencenin vazgeçilmez ekürisi olan sigara, kullanılması ile maalesef kısa sürede kişileri etkisi altına almakta ve bu sürekli bir alışkanlığa dönüşmektedir. Bu zararlı alışkanlık kolay kolay sonlandırılamamaktadır. Bu yazıda sigarayı bırakabilmek için destek arayan kişilere Sigara bırakma polikliniklerinde yapılan desteklerle ilgili bilgi verilmiştir.

Sigara kullanıcıları sigaradan kurtulmak adına sıkça bireysel girişimlerde bulunurlar ancak bu girişimlerin büyük çoğunluğu başarısızlıkla sonuçlanır. Bu gibi durumlarda sigara bırakma poliklinikleri devreye girer.

Kişisel sigara bırakma çabanızda sigara bıraktırma kliniklerine başvurmadan önce kişisel çabanızı nikotin bantları, nikotin sakızları ile destekleme yoluna gidebilir ya da biorezonans terapi uygulamasını deneyebilirsiniz. Biorezonans seansları sigara tiryakiliğini sonlandırmada büyük başarılar gösteren bir uygulama olup yaygın bir kullanıma sahiptir.

Sigara Bıraktırma Polikliniklerinde Neler Yapılmaktadır?

Sigara ile savaşınızda sizin en büyük destekçiniz sigara bıraktırma merkezleridir. Bu merkezlerde alanında uzmanlık özelliği bulunan kişiler size uzman desteği sağlarlar. Aynı zamanda psikolojik olarak da rahat hissedeceğiniz bu merkezlerde sigarayı bırakmak çok daha kolay olmaktadır.

Sigara bıraktırma polikliniklerinde sizin için izlenecek tedavi şekli belirlenmeden önce sizin sağlık kontrolünden geçmeniz gerekir. Bu gerekli olan ilk adımdır. Size verilecek desteğin ilk basamağını akciğer kontrolü oluşturur. Akciğerlerinizin sigaranın içindeki zehirli maddelerden ne ölçüde zarar gördüğü netleştirilir. Akciğer kontrolü dışında bazı küçük tetkikler de uygulanır. Bu basamakların gerçekleşmesinden sonra sırayı nefes kontrolü alır. Nefesinizdeki karbonmonoksit miktarı belirlenir. Bu noktadan sonra sizin için uygun olan tedavi şekli belirlenir. Tedavi şeklinin belirlenmesinde doktor kadar sigara tiryakisinin de belirleyiciliği söz konusudur. Unutmayın ki benimsemediğiniz ya da onaylamadığınız bir tedavi şeklini devam ettirerek başarıya ulaşmanız söz konusu olamaz.

Sigara bıraktırma merkezlerinin her uygulamasında aynı ilaçların kullanıldığı gibi bir yanlış yargı bulunur. Oysa işin aslı böyle değildir. Çünkü bu merkeze başvuran her sigara tiryakisinin alışkanlık düzeyi farklılık gösterir. Buradan hareketle aynı ilaç uygulaması kimi tiryakilerde başarı getirirken kimilerinde tam bir başarısızlık doğurur. Bu nedenle kişinin tetkiklerinden sonra uygun ilaç ve uygun doz netleştirilir.

Biorezonans Sigara Bırakma Merkezi telefon numaraları için İletişim  sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top