Sigarayı Bırakmak İstediğinizden Emin Değil Misiniz?

Sigara alkol gibi alışkanlık yaratan maddelerin temel kullanım nedeni zevk için olmasına rağmen kısa sürede kişide şiddetli bir alışkanlık duygusu geliştirmekle kalmaz ciddi sağlık sorunlarına da yol açar. Sigarayı Bırakmak İstediğinizden Emin Değil Misiniz? Sigarayı bırakmanın kolay yolu Biorezonans sigara bırakma terapi sayfasını inceleyebilirsiniz?

Özellikle sigara günlük hayatta çok fazla kişi tarafından kullanılması nedeniyle her ne kadar yaygın ve masum gibi görünse de insan sağlığını tehdit eden en güçlü düşmanlardan biridir.

Sigara kullanımı üzerine yapılan araştırmalarda sigara kullanım yaşının her geçen yıl daha aşağılara düştüğü, bunun nedeninin ise ekonomik rahatlamanın oluşması ve toplumsal modernleşmenin ilerlemesi olarak görülmektedir. Yani bireyler özgürleştikçe maalesef kötü alışkanlıklara yatkınlık yüzdesi de artış göstermektedir.

Sigara kullanıcılarının kendilerini kandırdıkları kilit nokta istedikleri anda sigaradan kurtulabileceklerini sanmalarıdır. Oysa sigarayla geçirdikleri her gün aleyhlerine işlemekte ve sigaraya olan alışkanlık dereceleri artmaktadır. Bu nedenle kendi iç hesaplaşmanızı tamamlamalı ve bir an önce sigaraya veda edeceğiniz zamanı netleştirmelisiniz.

Sigarayı bırakıp bırakmama konusunda kararsızsanız kafanızdaki soru işaretlerini gidermek adına bazı adımlar atabilirsiniz. Bu sayede sigaraya kesin şekilde “hayır” diyebilir ve bir daha arkanıza dönüp bakmazsınız.

Sigarayı Bırakmak İstediğinizden Emin Değil Misiniz?

Sigaraya Bir Çizik Atmak İçin :
• Sigaranın hayatınızdan neler çaldığını net şekilde görün. Bunun için sigara içmediğiniz zamanlarınızla sigara kullandığınız dönemleri kıyaslayın. Nefes alıp vermenizdeki değişimden dişlerinizdeki sararmalara, gözeneklerinizin tıkanmasına kadar birçok değişime kulak verin.
• Sigara sağlığınız için ciddi bir düşmandır. Bu düşmanın sağlığınız üzerine oynadığı oyunu görmek için sigaranın zararlarını araştırın. Yapacağınız araştırmada karşınıza çıkan her hasarı kendi hayatınızda hayal edin ve sigarayı en kısa zamanda unutmak için kendinizi programlayın.
• Herhangi bir sporu uzun süre yapmaya çalışın ve sigara içtiğiniz için bedensel yeterliliğinizi test edin. bu uygulamanın sonunda kendinize karşı acımasız olun ve yetersizliğin sigaradan kaynaklı olduğunu kendinize yüksek sesle defalarca söyleyin.
• Sigarayı bırakmak isteği tamamen sizin içinizden gelmeli. Ancak bu istek için birkaç adım atarak bu süreci hızlandırabilirsiniz. Mesela hayatınızda sigaraya bir alternatif yaratabilir ve bu yenilikle uzun vakitler geçirerek sigaranın tahtını sarsabilirsiniz. Edineceğiniz hobiler bu iş için biçilmiş kaftan olacaktır.

Scroll to Top