Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara alışkanlığı aslında sadece basit bir nikotin alışkanlığıdır ve isteyen herkes bu zararlı alışkanlıktan kolayca kurtulabilir. Sigara içen kişilerle kısa konuşmalar yaptığınızda sigaradan kurtulamamanın önünde psikolojik engellerin yattığını görürsünüz. Bu engellerin ortadan kalkması demek sigara alışkanlığının da bitmesi demektir. Sigara bırakma yöntemleri arasında biorezonans terapisi de en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

Sigaradan kurtulmak gibi bir niyetiniz varsa yani bu işe gönülden destek verebilecekseniz ilk iş olarak kendinize dumansız hava sahası yaratmaya çalışın. Bu şu anlama gelir yaşadığınız çevrede sigara içilmesine engel olun. Evde, iş yerinde ya da arkadaş sohbetlerinde durumunuzu paylaşarak kısa süreliğine bu noktada hassasiyet göstermelerini isteyebilirsiniz. Göreceksiniz ki bu sayede her şey çok daha kolay ilerleyecek.

Sigara bırakma yöntemleriniz arasına ev detoksunu da eklemeyi unutmayın. Evinizde sigaraya dair ne varsa yok edin. kül tablaları, çakmaklar, sararmış masa örtüleri… Ev detoksunu da gerçekleştirdiyseniz artık sizin için büyük engeller kalmamış demektir.

Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara bırakmada kritik dönem ilk 1 aydır. Bu süreçte sizi yoksunluk belirtileri zorlayacaktır. Sigaraya karşı aşırı özlem ve istek duyduğunuz bu anlarda dikkatinizi dağıtacak çeşitli aktivitelere yönelebilirsiniz. Spor yapabilir, bu sayede bedenen ekstra sağlıklı olabilir ya da vizyondaki filmleri takip ederek iyi bir sinema takipçisi olabilirsiniz. Daha sakin bir şeyler istiyorsanız da kendinizle başbaşa kalabileceğiniz kitap okuma saatleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu etkinliklerin tümünün ortak amacı sizi farklı alanlara yönlendirmek ve dikkatinizi dağıtmaktır.

Sigara bırakma yöntemleri arasında basit ama etkili bir diğer adım da el alışkanlığıyla yaktığınız sigara sayısını minimalize etmeyi amaçlayan küçük atıştırmalıklara yönelmektir. Söz gelimi sakız çiğneyebilir, havuç, salatalık tüketebilir ya da karanfil çiğneyebilirsiniz. Yalnız bu noktada bir uyarıda bulunmakta fayda var sigarayı bırakayım derken kilo almak istemiyorsanız çikolata, çerez gibi yüksek kalorili atıştırmalıklara yönelmekten uzak durun. Yoksa kaş yapayım derken göz çıkarırsınız.

Sigara bırakma yöntemleri arasında biorezonans terapi yöntemi öne çıkmaktadır. Bu yöntem sayesinde yoksunluk krizleri yaşamadan ve kendinizi zora sokmadan sigarayı kalıcı olarak bırakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken biorezonans uygulaması yapan biorezonans merkezlerinden biriyle iletişime geçmek. Bu yöntem her yaş gurubuna uygulanabilmektedir. Üstelik sağlık sorunlarının bulunması da herhangi bir değişiklik yaratmaz. Çünkü bu yöntem iğnesiz, ilaçsız alternatif tıp alanında çığır açmış bir yöntemdir.

Biorezonans sigara bırakma terapisi sayfasından konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top