Sigara Bırakmanın Yolları

Sigara bırakmanın yolları hakkında arayış içinde olanlar için hazırlanmış olan blog yazısı. Sigara kullanmakla sigaraya tutsak olmak arasındaki ince çizgiyi çoktan aşıp sigaranın ağına düşmüş onlarca kişinin belki de en büyük yanılgısı sigaranın sadece biyolojik alışkanlık olduğuna inanmalarıdır. 

Oysa sigara en çok psikolojik bir alışkınlığı ifade eder ve beynini veren tiryakilerin bedenlerini de kaptırmaları kaçınılmazdır. Bu yanılgıdan sıyrılmak ve sigarayı önce beyninizden daha sonra bedeninizden atmak ise sizin elinizde!

Sigara Bırakmanın Yolları

Sigarayı bırakmanın yollarını aramak sizi ilk önce kendinize götürecektir. Çünkü en etkili sigara bırakma yolu sizin ruhunuzda ve kararlılığınızda gizlidir. İçinizdeki kararlılığı uyandırabilir ve onunla bu yola devam edebilirseniz sigarayı kolayca bırakabilirsiniz.

Sigarayı bırakmanın etkili yollarından diğeri kendinizle birlikte yaşadığınız ortamı da temizleyebilmektir. Şöyle ifade etmek gerekirse sigarayı bırakmaya adım attığınız ilk gün evinizde ya da çalıştığınız ortamda bulunan küllüklerden, çakmak ve kibritlerden kurtulun. Sigara kokusunun sindiği kıyafetlerinizi mutlaka yıkayın. bu adımları atarak sigara bırakma sürecini desteklemiş olursunuz.

Sigaralı dost sohbetleri sizi fazlasıyla tahrik eder. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız en azından sigarayı bırakmaya uğraştığınız ilk bir ay bu tip ortamlara girmekten kaçının.

Sigara bırakma sürecinize destek olması için mutlaka ailenizden ve yakın çevrenizden yardım alın. Onlarla uzun uzun durumunuzu konuşun ve sizi anlamalarını sağlayın. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz anlarda size destek olabilirler.

Gerçekten tam bir tiryakiyseniz ve bu iş gözünüzde büyüyorsa bile bile yenilgiye yelken açmaya hiç gerek yok. Aşamalı azaltma yöntemi sizin için daha uygun bir yöntem olarak görünüyor. Gün gün içtiğiniz sigaranın sayısını azaltabilir, daha sonra vücudunuzun verdiği tepkilerden yola çıkarak tamamen bırakacağınız günü belirleyebilirsiniz.

Sigarayı bırakmak için biraz da psikolojik desteğe ihtiyacınız olacak. Bu desteği de en iyi yine kendiniz yaratabilirsiniz. Hoşunuza giden bir spor dalı belirleyerek hayatın farklı açılımları olduğunu kendinize gösterebilir ve bu yolla moral bulabilirsiniz.

Sigarayı bırakma yolları içinde kendi çapınızda basit olanlarını denediniz ama olumlu bir sonuca varamadıysanız size biorezonans terapi yöntemini önerebiliriz. Bu yöntem özel olarak geliştirilmiş bir cihaz yardımıyla gerçekleşitirlen ve sigarayı bırakma garantisiyle sizi mutlu edecek bir yöntemdir. Üstelik herhangi bir kimyasal ilaç ya da iğne kullanılmadan uygulanır. Etkisini kısa sürede göreceğiniz biorezonanas terapi seansları sayesinde sigaraya kalıcı olarak hoşça kal dersiniz.

Sigarayı bırakmanın kolay yolu hakkında bilgi almak için, Biorezonans Sigara Bırakma Terapisi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top