Moraterapi İle Sigara Bırakma

moraterapi ile sigara bırakma

Moraterapi İle Sigara Bırakma

Moraterapi ile sigara bırakma, sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak ve sigarayı tamamen bırakmak isteyen kişilere uygulanan bir tedavidir. Sigara, kişinin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kendisini kötü hissetmesine neden olan ve süreklilik yaratıcı etkileri bulunan alışkanlık çeşididir.

İçerisinde yer alan maddelerden bazıları, alışkanlığa neden olduğu için uzun süre sigara kullanan kişi kendi başına sigarayı bırakamayabilir. Çünkü sigaranın bırakılması sonrasında kişide yoksunluk krizleri meydana gelebilir. Bu tür durumların önüne geçmek için tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan Mora Biorezonans ile sigara bırakma, kişinin sürekli içtiği sigaradan yayılan frekansın tersine çevrilerek vücuda geri gönderilmesi ile uygulanır. Oldukça etkili bir tedavi yöntemi olmasından dolayı özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Peki Moraterapi ile sigara nasıl bırakılır, uygulama nasıl yapılır?

Moraterapi Nedir?

Mora adı verilen biorezonans cihazı aracılığıyla yapılan tedavilerin tamamı, Moraterapi şeklinde isimlendirilir. Biorezonans, oldukça özel bir cihazdır. Temel olarak bir cismin etrafında oluşan elektromanyetik alan içerisindeki frekansların tedavi adına kullanılmasıdır.

Moraterapi Sigara Bırakma Kaç Seans Olarak Uygulanır?

Kişinin sigarayı çok daha kolay ve rahat bir şekilde bırakmasını mümkün kılan Moraterapi ile sigara bırakma çoğunlukla tek seans halinde uygulanır. Fakat kişinin sigara bırakmaya direnç göstermesi durumlarında ikinci bir seans, ruhsal iyileşme adına gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulması halinde tedavinin gerçekleştirildiği 3 ay içerisinde bütünlüklü bir terapi programının gerçekleştirilmesi de mümkündür. 

Moraterapi İle Sigara Bırakma Nasıl Etkiler Göstermektedir?

Çok özel bir teknikle kişinin sigara bırakması sağlandığı için diğer tedavilerde olduğu gibi sinirlilik ve gerginlik gibi durumlar, Moraterapi ile sigara bırakma sonrasında görülmez. Yapılan tedavi ile birlikte kişi sigaranın tadını unutabilmektedir. Bunun yanı sıra tadını hatırlamak istemediği de görülmektedir. Bu gibi etkiler, kişinin sigaradan ömür boyu kurtulmasını sağlayacaktır.

Moraterapi Sigara Bırakma Uygulaması Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla 45 ila 50 dakikalık seanslar halinde uygulanan tedaviye kişi, her zaman içtiği marka sigara ile gelmektedir. Seans öncesinde iki sigara içmekte olup her iki sigarayı da yarım yarım içer. Sigaralardan elde edilen elektromanyetik frekanslar, çok özel bir şekilde cihazlara yüklenir ve tedaviye başlanır.

Kişi, tedavi boyunca rahat bir koltukta oturur. Elleri, ayakları ve alnında özel elektrotlar bulunur. Bu elektrotlar sayesinde kişi, seans boyunca elektromanyetik titreşimlere maruz kalarak kişiden elde edilen elektromanyetik frekanslar, homeopatik sıvı ile çipe yüklenmektedir. Bu sıvı ile çip, terapi sonrasında kişinin sigara içme eğiliminde olması durumunda kullanılır. Peki Moraterapi ile sigara brakma yan etkileri bulunur mu?

Moraterapi İle Sigara Bırakmanın Yan Etkileri Var Mıdır?

Moraterapi ile sigara bırakmanın bazı yan etkileri bulunmakta olup bunlar nadir olarak görülür. Terapi sonrasında kişide baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma gibi semptomlar görülebilse de bu durum, oldukça nadirdir. Sigara bırakma sonrasında meydana gelen yorgunluk ve halsizlik hissi, etkili bir istirahat ile geçmektedir.

Moraterapinin Başarı Oranı Nedir?

Bu konuda yapılan çalışmalar bulunmakta olup bu çalışmalar, genellikle %92’lik kısımda terapinin etkili olduğunu gözler önüne sermektedir. Bunun yanı sıra %80’lik kesimde ise başarılı sonuçlar alındığı, yapılan araştırmalar ile kesinlikli bir şekilde açıklanmıştır. 

Moreterapi İle Sigarayı Bırakma Kimlere Uygulanmaz?

Genel olarak pek çok kişide uygulanabilen Moraterapi ile sigara bırakma şu hastalığı bulunan kişilerde ise uygulanmaz:

  • Gebeler
  • Epilepsi-sara hastaları
  • Kalp pili bulunan hastalar

Bu hastalıklar haricinde belirtilen sigara bırakma tekniği rahatlıkla tercih edilebilir.

Tedavi Sonrasında Sigara Bırakılınca Kilo Kontrolü

Tedavi sonrasında, diğer yöntemlerde meydana gelen çeşitli durumlar gözlenmez. Sinirlilik, gerginlik hali gibi etkiler görülmediği için kişinin istemsiz bir şekilde kilo alması da olanaklı değildir. Bununla birlikte kişi kilo alıyorsa bu durum, doğrudan kişinin beslenme düzeni ile yakından alakalıdır.

Sigara Bırakma Garantisi Verilebilir Mi?

Moraterapi ile sigara bırakma sigara bırakma konusunda oldukça etkili bir yöntem olmakla birlikte burada temel husus, kişinin sigarayı bırakıp bırakmama isteğidir. Bu nedenle tedavinin %100 etkili olmadığını ama büyük oranda sigara bırakma noktasında etkili sonuçlar verdiğini belirtmek mümkündür.

Moraterapi Fiyatları Nedir?

Özellikle son dönemlerde sıklıkla tercih edilen yöntemde fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle ön görüşme sırasında gerekli bilgileri edinmeniz mümkündür.

Detaylı bilgi için “Biorezonans Sigara Bırakma Terapisi” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Megalife Biorezonans Merkezi  Kartal / İstanbul Tel : 0216 223 00 43

Scroll to Top