Sigarayı Bırakma Yolları

Sigarayı Bırakma Yolları

İnsan sağlığının düşmanları arasında yerini kimselere kaptırmayan sigara sahip olduğu tüm kötü ününe rağmen belki de en yaygın alışkanlık yapma özelliğine sahip alışkanlık olarak bilinmektedir. Yalnızlığın, efkarın, mutluluğun, heyecanın yanına yakıştırılan sigara uzun vadede insan sağlığının celladı rolünü üstlenebilmektedir. sigarayı bırakma yolları nelerdir?

Sigarayı bırakmayı istemek atılacak en büyük adımken desteklenmezse pek bir anlam ifade etmemektedir. Peki sigarayı bırakmak için ne gibi bir yol izlenmelidir?

Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigarayı Bırakma Yolları

İstikrarlı Olun!

Sigarayı bırakmanın belki de en büyük adımı kararlı davranmaktır. Bunun için izlenecek yol sigarayı bırakma eylemini gerçekleştirmeden bir süre önce beynen bu eyleme hazırlanmaktır. Yani, kafanızda bir gün belirlemeli ve bu güne geldiğinizde sigarayı bırakmalısınız. Belirlediğiniz günü bir kere ertelerseniz sonrasında bunu tekrarlama olasılığınız artacağından işiniz zorlaşır.

Çevrenizden Destek Alın

Sigara bilinen en yaygın zararlı alışkanlık olmasına rağmen vazgeçilmesi imkansız değildir. Atılacak doğru adımlar sizi sonuca net ve kısa yoldan götürecektir. Sigarayı bırakma sürecinde bunu deneyip başarmış kişilerle görüşmeye çalışın. Başka bir deyişle, önünüzdeki olumlu örnekler motive olmanızı sağlayacaktır. Sigarayı bırakmanın yolları bununla birlikte sigara içenlerden ve sigara içilen ortamlardan uzak durmaya çalışın. Bunun yerine açık havada dolaşmak, hoşunuza giden bir spor dalıyla ilgilenmek, kitap okumaya başlamak iyi birer alternatif oluşturacaktır. Bu da sigarayı bırakmanın yollarından biridir.

Kahve Ve Çaydan Uzak Durun!

Kahve ve çay yanı arkadaşı olarak bilinen sigara belki de en fazla bu içecekler tüketilirken akla gelir. Hatta sigarayı sadece kahvenin yanında içen kişiler vardır. Bunun için özellikle sigarayı bırakmaya çalıştığınız ilk günlerde kahve ve çaydan uzak durmaya çalışın. Kritik günler olarak kabul edilen ilk 15 gün sizin sınavınızın büyük ölçüde tamamlandığı zaman aralığıdır. Kahve ve çay içmek yerine çerez yiyebilirsiniz. Ama kilo sorununuz varsa ya da kilo almaktan korkuyorsanız sakız mükemmel bir alternatif olabilir.

Nikotin Bantları

Sigarayı bırakmanın en etkin yolu kişinin kendi kararlılığı olsa da bunu kendi kendime başaramayacağım demeyin. Bunun için nikotin bantları sizin için bir kapı aralayabilir. Vücuda yapıştırılan nikotin içeren bu bantlar ilk zamanlarda vücudun yoğun olarak duyduğu nikotin ihtiyacının bir kısmını karşılamaktadır. Bu sayede kişide içme isteği sönmektedir.

Biorezonans Yöntemi

Sigarayı bırakmak isteyenler için en garanti yöntemler arasında gelen Biorezonans yöntemi terapi şeklinde uygulanmaktadır ve vücudun nikotini unutması amaçlanmaktadır. Biorezonans terapileri, bu uygulama için geliştirilmiş makinelerle yapılmakta ve tek seansta olumlu etkilerini göstermektedir.

Scroll to Top