Alkolü Bırakma Yöntemleri

Alkolü Bırakma Yöntemleri

Hayatınızın belki de en zor süreci alışkanlıklarınızı terk edebilmektir. Uzun süre devam eden alışkanlıklardan kopmak çok sevdiğiniz insanlardan ayrı kalmaktan daha zordur. Belki de bu nedenle çoğu kişi ya verdiği karardan çabucak vazgeçerek alışkanlığına geri döner ya da kimisi vazgeçmeye bile niyet etmez. Oysa biraz kararlı davranarak bunu başarmak mümkündür.

Alkolü bırakma yöntemleri nelerdir?

Alkolü bırakmanın ilk yolu sizin kararlı davranmanızdır. Hayat her zaman gülümsemez, elbette inişler de yaşanacaktır. Alkolü bırakma sürecini bir iniş olarak kabul edip bir savaşçı gibi davranmalı ve zorluklara göğüs gerebilmelisiniz. Bu şekilde davranarak alkolden kurtulabilirsiniz.

Alkolü bırakmak isteyenler için bir öneri de alkol tüketiminin olduğu ortamlarda bulunmamaktır. Göz görmeyince gönül katlanır misali uzak durmak size iyi gelecektir. Alkolün hem kokusu hem de oluşturduğu atmosfer sizi olumsuz etkileyecek ve direncinizi kıracaktır. Alkol kullanmak yerine kendiniz için farklı hobiler geliştirebilir ve bunlara zaman ayırabilirsiniz. Özellikle açık havada olmak size ilaç gibi gelecek ve alkolü unutturacaktır.

Alkolü bırakma aşamasında biorezonans terapi yöntemine başvurabilirsiniz. Özellikle kesin çözüm arayışında olanlar için hem iyi hem de kesin bir çözüm yolu oluşturabilir. Bu yöntem belli frekansların bir cihaz yardımıyla vücuda gönderilmesi ve alkol alışkanlığına neden olan, alkol isteği uyandıran frekansların vücuttan temizlemesi esasına dayanır. Temizlenen frekanslar yine cihaz yardımıyla tekrar vücuda verilir ve terapi sonlanmış olur. Biorezonans terapi uygulaması dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıkça tercih edilen üstelik oldukça başarılı bir yöntemdir. Seans sayısı alkol alışkanlığının derecesine göre şekillenmekle birlikte az kabul edilen sayıdadır. Ancak bu terapi uygulamasının başarıya ulaşması için hastanın alkolden kesinlikle uzak durması gerekir. “Bir kereden bir şey olmaz.” mantığı terapileri başarısızlığa götürür.

Alkol alışkanlığı olanlar için bir diğer öneri de uzman desteği yani klinik yardım almaktır. Alkol alışkanlığının derecesine göre kişinin kendi kendine alkolden kopamadığı durumlarda uzman desteği almak alışkanlıktan kurtulmak için doğru adım olacaktır.

Biorezonans Alkol Bırakma Terapileri için 0216 223 00 43 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top