Biorezonans ile Bahar Nezlesi Tedavisi

Bahar nezlesi olarak da bilinen alerjik rinit en sık görülen alerjik hastalıklardan biridir ve mevsimsel olarak tırmanış gösterir ya da söner. Peki tam olarak alerjik rinit nedir, semptomları nelerdir? Biorezonans Bahar Nezlesi için etki eder mi?

Vücudunuzun bağışıklık sistemi hastalıklarla mücadele etmeye programlanmıştır. Kendisini rahatsız etmeye başlayan herhangi bir uyaran karşısında harekete geçer. Rahatsızlık oluşturan maddeye “alerjen” adı verilir. Bağışıklık sistemi alerjenle mücadele için alerjenin vücuda giriş yaptığı bölgeye hızlı bir şekilde antikor göndermeye başlar. İşte tam bu noktada yani alerjen ile antikor arasındaki mücadelede kana kimyasal madde salınımı gerçekleşir.

Alerjik rinit hastalığı dünya üzerinde sık rastlanan ancak ölümcül özellik göstermediği için fazla ciddiye alınmayan bir hastalık olarak kabul edilir. Bununla birlikte yaşam kalitesini düşürmesi, hastanın kendisini haftalar boyu yorgun ve keyifsiz hissetmesi, bedensel yorgunluğun depresif bir ruh hali yaratması gibi olumsuzluklar nedeniyle hastalığın tedavisi şarttır.

Biorezonans ile bahar nezlesi tedavisi nasıl yapılır?

Biorezonans terapi tedavisi başta sigara ve alkol alışkanlığının sonlandırılması, kilo verilmesi, solunum yolu hastalıkları ve alerjik hastalıkların tedavisinde sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Biorezonans uygulamasının kısa sürede tamamlanıyor olması, her yaş grubuna uygulanabilmesi, tedavi süresince herhangi bir kimyasal ilaç kullanılmaması gibi artıları bu tedavi şeklini daha da cazip hale getirmektedir.

Biorezonans terapi kullanılarak gerçekleştirilen alerjik rinitin tedavisinde ilk basamağı alerjiye neden olan alerjenin belirlenmesi oluşturur. Bu basamak tedavinin başarıya ulaşması için son derece önemlidir. Vücudun neye tepki verdiğinin anlaşılamaması halinde tedavi sonlanamaz. Alerjenin tespiti için alerji testi uygulanır. Uygulanan alerji testinde yaklaşık olarak 6000 kadar alerjen tespiti söz konusudur.

Alerjenin belirlenmesinden sonra biorezonans cihazı ile vücuda “ters frekans” adı verilen frekanslar gönderilir. Aynı zamanda güçlendirilmiş frekanslar sayesinde vücut alerjene neden olan maddeyi tanımamaya başlar. Bu sayede alerjik reaksiyon tamamen sonlandırılmış olur. Diğer bir ifadeyle vücudun daha önceden tehdit olarak algıladığı alerjen madde artık bir tehdit olarak algılanmamakta, bu sayede vücut antikor üretimi yapmamaktadır. İşte böylece kalıcı tedavi hayata geçer ve hasta uzun zaman uğraştığı alerjik durumdan kurtulmuş olur.

Biorezonans Alerji Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi 0216 223 00 43 telefon numarasından arayabilirsiniz.

 

Scroll to Top