Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Tedavisinde Biorezonans

Bebeklik döneminde kendini hissettirip 4 yaş civarında kesin tanısının konabildiği dikkat eksikliği ve hiperaktivite toplum genelinde sık rastlanan bir hastalıktır. Özellikle hareketli olan çocuklar için fazlaca kullanılan bu terimler aslında yanlış kullanılmaktadır. Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Tedavisinde Biorezonans ve Bach Çiçekleri ile destek olunabilmektedir.

Çünkü sanıldığı gibi her hareketli çocuğun hiperaktif olduğunu söylemek doğru olmaz. Her çocuğun doğasında koşmak, zıplamak, oynamak yatar.

Bu eylemler kimi çocuklarda fazla, kimilerinde ise azdır. Dikkat eksikilği ve hiperaktivite denen hastalıkta ise bahsettiğimiz bu durumlar oldukça üst boyuttadır. Üstelik akranlarına göre hareketlerinde farklılıklar kolayca gözlenir. İlk yıllarda koltuk tepelerinde oradan oraya atlayan, oturarak oyun kurmayı başaramayan çocuk ilerleyen yılarda masa başına oturarak derslerine konsantre olamaz ve sınıf içinde öğretmenini hareketsiz şekilde dinleyemez. Sıkça yerinden kalkarak sınıf içinde gezinir. Sonuç olarak sınıf içinde bu hareketler sorun yaratır.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisinde biorezonansın etkisi nedir?

Biorezonans terapi uygulaması birçok hastalığın tedavisinde olduğu gibi dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisinde de gülümseten sonuçlar vermektedir. Bu tedavide çocuğun kendine has özel bir tedavi programı uygulanır ve aşama aşama hayata geçirilir.
Biorezonans terapinin ilk ayağını her zaman olduğu gibi testler oluşturur. Uygulanan testler sayesinde DEHB’ ye neden olabilecek durumlar saptanabilir. Söz gelimi türlü alerjiler, gıda intoleransı, ağır metal zehirlenmeleri DEHB için zemin hazırlamaktadır. Bunların belirlenmesi halinde tedavi şekillenmiş olur. Bu basamağın dışında çocuk hasta için beslenme düzenlemeleri yapılır. “özel beslenme rejimi” olarak adlandırılan bu uygulama sayesinde metabolizma kuvvetlenmiş olur ve sonuçta biorezonans terapi başarı yüzdesi artık gösterir. Bu beslenme rejimiyle eski aşı kalıntıları temizlenir, vücutta birikmiş toksinler atılır ve vücut nefes alır. Elektromanyetik kirlenme ortadan kaldırılır ve ağır metaller vücuttan kovulur.

DEHB’ nin tırmanış göstermesine neden olan olumsuzlukların ortadan kaldırılmasıyla dikkat bozukluğu ve hiperaktivitenin gözlendiği çocukta ciddi iyileşme gözlenir. Biorezonans terapinin uygulandığı süreç boyunca çocuk yakından izlenir, hareketlerindeki değişim kayda alınır ve başlangıç değerleriyle karşılaştırılarak ilerlenir.

Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Tedavisi Biorezonansın etkisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi 0216 223 00 43 telefon numarasından arayabilirsiniz.


Scroll to Top