Biorezonans Alerji Tedavisi

alerji_tedavisiBiorezonans Alerji Tedavisi Gerçek Mi?

Alerjik reaksiyon insan vücuduna aşırı rahatsızlık veren ve oldukça yaygın bir hastalık türüdür. Vücudumuzu sağlıklı şekilde ayakta tutan bağışıklık sistemimiz bazı maddelere karşı her bağışıklık sisteminin göstermediği ekstra bir tepki gösterir. Bu tepkiyi gösteren bağışıklık sistemine sahip olan kişilerde gözlenen hastalığa “alerjik reaksiyon” adı verilmektedir. Biorezonans Alerji Tedavisi ;

Bağışıklık sisteminin asıl görevi vücut yabancı ve zararlı maddelerden korumaktır. Tanımını yapamadığı bazı maddelerle karşılaşması durumunda onları alerjen ya da antijen olarak algılar ve hızlıca antikor üretmeye başlar. Antikorlar vücudun savaşçılarıdır ve hemen bu alerjenlerle savaşmaya başlarlar. Amaçları vücudu alerjenlerden temizlemektir. İşte tam da bu süreç yaşanırken vücut yaşanan direnme durumunda vücutta hafif ya da yoğun kızarıklıklar, kaşıntılar, sık ya da seyrek hapşırmalar, nefes alma zorlukları vb. gözlenir. Kimi hastalar belirtileri hafif düzeyde atlatırken kimileri yaşamsal fonksiyonları tehdit eder seviyede yaşayabilir.

Alerjik reaksiyon tedavi edilmesi gereken önemli bir hastalıktır. Ancak kimyasal tedavi dediğimiz ilaç tedavisi bu hastalığın sonlandırılmasında çok da etkili değildir. Bu alanda başarıyı yakalayan tedavi yöntemi olarak karşımıza biorezonans terapi çıkmaktadır. Biorezonans terapi uygulaması alerjenleri semptomik olarak değil de tamamen tedavi eder. Bu sayede aynı alerjenle benzer şikayetler yaşanmaz.

Klasik cilt testleri bazı maddelerin vücutta yarattığı tepkiyi yakalamakta yetersizdir. Özellikle yumurta, süt, gluten ve buğday gibi besin maddeleri vücudu rahatsız etmesine rağmen uygulanan testte tespit edilememektedir. Bu yüzden uzun yıllar alerji aşısıyla tedavi umudu olan birçok hasta maalesef hastalıktan kurtulamamıştır.

Biorezonans, saptanan alerjene ya da alerjenlere karşı vücuda ters frekans gönderen bir cihaz uygulamasıdır. Bu ters frekanslar alerjik reaksiyonu sonlandırmayı hedefler. Bu uygulama sırasında alerjenlerin patolojik frekansları sıfırlanır, yani olumlama gerçekleştirilir. Vücuda güçlendirilmiş frekanslar gönderilir. Biorezonans tedavisinin belli basamakları mevcuttur. Bu basamaklardan biri de tedavi devam ederken uygulanan ara testlerdir. Uygulanan testler sayesinde hastadaki iyileşme kolayca takip edilir. Basit işlem basamakları tamamlandığında mutlu son gerçekleşir ve artık vücut alerjiye neden olan maddeleri normal frekanslar aralığında algılar. İşte normal algılanan maddeler sonuçta alerjik reaksiyon yaratmaz.

Biorezonans terapileri ile alerji tedavisi hakkında bilgi almak için Alerji Terapileri sayfasını inceleyebiliriz.

Scroll to Top