Sağlıklı Kilo Vermek

Sağlıklı kilo vermek ve hızlı kilo vermek arasında çok büyük fark vardır. Kilo vermenin temel amacı vücuttaki yağlardan kurtulmaktır. Şok diyetlerle 1 haftada 5 ~ 6 kilo vermek yağlardan kurtulmayı sağlamaz. Bu tip diyetler su ve kas dokusu kaybına yol açar. Ayrıca bu tarz diyetlerle verilen kiloların kısa süre sonra geri alınacağı neredeyse kesindir. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin yolu beslenme alışkanlıklarının değiştirilerek, kalorisi düşük ama besleyici özelliği olan gıdaları tüketmek ve düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor.

Sağlıklı Kilo Vermek

Sağlıklı ve Kalıcı kilo vermek için beslenme nasıl olmalı?

1.     Şekeri hayatınızdan çıkarın.

2.     Tahılları hayatınızdan çıkarın.

Beyaz ekmek, tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği, makarna, beyaz pirinç, patates yerine çok olmamak şartıyla bezelye, mercimek, kuru fasulye yemek hızlı kilo vermek konusunda yardımcı olacaktır.

3.     Asitli içecekleri, şekerli içecekleri hayatınızdan çıkartın.

4.     Daha çok protein ağırlıklı beslenin.

Protein bakımından zengin gıdalar (et, balık, yumurta…) tokluk hissini uzatarak hızlı kilo vermenizi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki yağ depolarının yakılmasına yardımcı olur.

5.    Margarin ve benzeri yağlardan uzak durun.

Zeytinyağı, tereyağı, ceviz yağı, keten tohumu yağı, balık yağı gibi omega yağ asitleri bakımından zengin yağlar tüketin.

İstanbul Biorezonans Zayıflama Merkezi

Scroll to Top