Sigarayı Bırakmanın Faydaları

Sigara vücuda giren en etkili zehir, yaşam hücrelerinin de en büyük düşmanıdır. Ciddi kanser türlerine kaynaklık etmesinden tutun da cilt ve ağız – diş sorunlarına kadar oldukça uzun bir kara listesi bulunmaktadır. Sigara tiryakilerinin tam teslimiyetle kendilerini sigaraya bırakmalarının asıl nedeni ondan kurtulamayacaklarına inanmış olmalarıdır. Oysa büyük bir kararlılıkla sigarayı bırakmak için harekete geçmiş olsalar hayatlarında birçok olumlu değişiklik meydana gelecektir. sigarayı bırakmanın faydaları,

Sigarayı_Bırakmanın_Faydalarıİşte Sigarayı Bırakmanın Faydaları:

  • Sigara tıpkı kendisi gibi vücudu için için için eritip yok eden bir düşmandır. Bundan kurtulmayı başardığınızda vücudunuzda meydana gelen değişikliklere siz bile inanamazsınız. Sigarayı bıraktıktan sonraki dönemde ilk yaşayacağınız değişiklik el ve ayaklarınızdaki kan dolaşımının normale dönmesidir. Üstelik bu dönüşüm 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Buna ek olarak kan basıncınız ve nabzınız normale döner.
  • Eğer sigarayı bırakmakta kararlıysanız ve 8 saattir sigara içmiyorsanız kanınızdaki oksijen düzeyi normale döner.
  • Sizin için atlatılması gerekli olan engel ilk 24 saatlik süreçte karşınıza çıkar. Çünkü sigara yoksunluğu bu saatlerde kendini yoğun şekilde hissettirir. Bu saatlerde uyuyor olmanız sizi rahatlatacaktır. Eğer bu aşamayı da geçtiyseniz ve 24 saattir sigara içmiyorsanız vücudunuz karbonmonoksitten arınmış hale gelecektir.
  • İlerleyen saatlerde hem tat hem de koku duyunuz ciddi manada artacaktır. Uzun süredir yemeklerden almadığınız tadı almaya başlayacak, unuttuğunuz kokularla kendinizi farklı hissedeceksiniz.
  • Sigarayı bıraktıktan sonraki birkaç ay içinde dolaşımla ilgili bütün değişikliğiniz ortadan kalkar. Yani dolaşım sisteminiz tamamen normal şekilde çalışır.
  • Bilindiği gibi kısa kısa ve boğuk öksürükler sigara içenlerin temel şikayetidir. Sigarayı bırakırsanız 6 – 9 ay gibi bir sürede bu şikayetlerin ortadan kalktığını görürsünüz.
  • 1 yıldır sigara içmiyorsanız artık sigarayı bırakmayı başardığınızı göğsünüzü gere gere söyleyebilirsiniz. Bu sürenin sonunda koroner kalp hastası olma riskiniz tam olarak yarı yarıya azalır. Bu süreyi takip eden süreçte yani 3 yıllık bir süreçte mesane kanseri olma riskiniz % 50 ortadan kalkar. Sigara içmeden 5 yıl gibi uzun bir süre geçirebildiyseniz yemek borusu kanseri, ağız boşluğu kanseri ve kalp krizi riski ortalama %50 azalma gösterir.

Tek seansın çoğu zaman yeterli olduğu ve yoksunluk krizi yaşanmadan sigaranın bırakılabilmesine destek olan Biorezonans Sigara Bırakma Terapisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Scroll to Top