Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Öneriler

Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Önerilerimiz nelerdir? Yıllardır tiryakisi olduğunuz, hayatınızın her döneminde her yerde sizinle olan sigaraya uzandığınızda artık eliniz titremeye başladıysa bu sizin sigarayı bırakma zamanınızın geldiğine işarettir. Evet artık hayatınıza dair çok önemli bir karar almalı ve sigarayı bırakmalısınız. Sigarayı bırakmak isteyenler çok ancak başaranlar maalesef oldukça azdır. Siz de sigarayı bırakmayı başaranların tarafında olmak istiyorsanız önerilerimize bir göz atmalısınız.

Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Öneriler

Sigarayı sonsuza kadar unutmanın en geçerli kuralı kendinize duyacağınız inançtır. Bu işi başarmanın temelindeki en güçlü duygu hiç kuşku yok ki budur. Artık yeter diyebiliyorsanız sigaradan kurtulmak adına önünüzdeki en büyük engeli kaldırıp atmışsınız demektir.
Sigarayı bırakmak için “hastalıklar listesi” başlıklı bir liste hazırlamaya ne dersiniz? Hazırladığınız hastalıklar listesinde sigaranın neden olduğu en ölümcül hastalıklardan başlayarak aşağı doğru bir sıralama yapabilir, bu sayede sigara içmeye devam ederseniz sizi bekleyen sağlık sorunlarını daha somut şekilde görmüş olursunuz.
Kendiniz için bir slogan belirleyin. “Sigara sizi bırakmadan siz onu bırakın.” oldukça etkili bir slogandır ve emin olun duygularınızı harekete geçirmeyi başaracaktır. Siz de kendi sloganınızla bu yola girebilirsiniz.

Sigara bırakmak isteyenler için oldukça geçerli başka bir öneri de farklı hobiler edinmektir. Kendi kendinize yetebileceğiniz, öz yeterliliğinizin pekişeceği ve bu sayede kendinizi daha güçlü hissedeceğiniz şeyler yapmak sigarayı unutmanıza yardım edecektir. Güzel bir kütüphaneye sahip olmak nasıl da dinlendirici bir eylemdir! Sevdiğiniz türde kitapların içinde saatlerce kaybolmak sayesinde sigara aklınıza bile gelmeyecektir. Örneğin Dil kurslarına gitmeyi deneyebilirsiniz. Sakın geç kaldığınızı düşünmeyin. Hayatta hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız.

Sigara bırakma niyetine girdiyseniz sigara içilen mekanlardan uzak durmaya çalışmak sizin menfaatinize olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde ve efkarlı hissettiğinizde sigaraya sığınma ihtiyacı duyarsınız. Bu nedenle sizi tahrik edecek sigara içilen mekanlardan ve sigara içen eş dost akrabanızdan uzak durun!

Kendi kendinizi yetersiz gördüğünüz durumlarda sigara bıraktırmada oldukça etkili olan biorezonans terapiye başvurabilirsiniz. Biorezonans terapisi sayesinde kolayca sigarayı hayatınızdan çıkarabilir, üstelik bir daha içme isteği de duymazsınız.

Sigarayı bırakmak isteyenlere Biorezonans Sigara Bırakma sayfasını incelemelerini tavsiye ederiz.

Scroll to Top