Başarılı Sigara Bırakma Yöntemleri

İnsan hayatı hiç şüphe yok ki sahip olduğumuz her değerin üstündedir. Daha doğru bir ifadeyle sahip olunan her şeye anlamını yükleyen aslında insan hayatıdır. Böyle olunca ona en iyi şekilde bakmak ve korumak şart hale gelir. 

Peki alkol ya da sigara gibi alışkanlıklarla bedenimize neden bu denli büyük zararlar veririz? Kendimiz için yapacağımız en büyük iyiliği yapalım ve sigaradan kurtulalım. Ama nasıl? Sigara kullanıcılarının en büyük sorunu sigaradan kurtulma yolu konusunda net bir cevaplarının olmamasıdır. Sırf bu yüzden aslında sigarayı bırakmak isteyen ancak ne yöne gideceğini bilemeyen birçok bağımlı sigara içmeye devam eder.

Başarılı Sigara Bırakma Yöntemleri:

Başarılı sigara bırakma yöntemleri düşünülünce belki de ilk akla gelen biorezonans terapi yöntemidir. Vücudun yaydığı elektromanyetik frekans değerlerinin değişmesi sonucunda ortaya çıkan sorunları gidermeye yönelik bir tedavi şekli olarak bilinir. Uyum içinde işleyen frekansların dış uyaranlardan herhangi biri ile bozulması sonucunda ortaya çıkan bu frekanslar biorezonans cihazı ile vücuttan toplanır. Özellikle bu iş için geliştirilmiş bir cihazla toplanan frekanslar dış mekanda güçlendirilerek tekrar vücuda verilir. Tedavi bu işlem basamaklarından ibaret omakla birlikte beyinden yaşanmışlık haritasını da sildiği için kesin çözüm odaklıdır. Biorezonans terapinin sahip olduğu başka bir artı da herhangi bir ilaç tedavisi içermemesidir. Bu özelliğiyle her yaş grubundan hasta için avantajlı bir tedavi şeklidir.

Sigara bırakma konusunda destek alabileceğiniz yöntemlerden biri akupunktur tedavi yöntemidir. Bu yöntemde başarı yüzdesinin yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Ancak sigarayı bıraktıktan sonra tekrar başlamama garantisi sunmaz. Akupunktur uygulamasından önceki  12 saat sigara içilmemesi gerekir. Tedavinin tam anlamıyla sonuçlanması için 2 ya da 3 seans uygulanmaktadır.

Sigarayı hayatından çıkarmak isteyenler için bir diğer tedavi yöntemi de hipnoz yöntemidir. Bu yöntemde sigara içmeyi tetikleyen alışkanlıkların kökleri bilinçaltından kazınıyor. Ancak uygulana seans sayısı en 5 olmakla birlikte net olarak üst sınır verilmemektedir. Bu nedenle uzun bir tedavi şekli olarak kabul edilmektedir.

Sigarayı bırakmak için destek almak istiyorsanız  bilgi almak için  0216 223 00 43 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

“Başarılı Sigara Bırakma Yöntemi” hakkında detaylı bilgi için Sigara Bırakma Terapisi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top