10 Adımda Sen De Sigarayı Bırak

Kimileri iradesinin güçlü olmasının avantajıyla sigara bırakma konusunda başarıyı yakalarken kimi sigara tiryakileri için bunu başarmak tabiri caizse deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Oysa doğru ve yerinde uygulamalarla sigarayı bırakmak sanıldığı kadar da zor değil!! 10 Adımda Sen De Sigarayı Bırakmak ister misin?

1. Sigarayı bırakmak isteyenler için gösterilecek ilk yol biraz konu araştırması yapmalarını sağlamaktır. Konuyla ilgili okuyacağınız birkaç yazı sizin sigara hakkındaki gerçeği bütün çıplaklığıyla görmenizi sağlayacaktır. Çünkü sigara en sinsi ve hızlı saran bir alışkanlıktır, üstelik ölümcül sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Konuya ilgi duyun ve okuyun, en kısa zamanda sigarayı hayatınızdan çıkarmak için harekete geçeceğinize şüphe yok.

2. Sigarayı bırakmak için harekete geçeceğiniz tarihi iyi seçin. Hayatınızda kötü giden bir şeyler varsa, işsizseniz ya da ikili ilişkilerinizde sorunlar varsa sigarayla baş etmek için pek de hazır değilsiniz demektir. Bilerek bir yenilgi almaya hiç gerek yok!

3. Sigaradan kurtulmak isteyenlere bir başka öneri de kişisel gelişim üzerine eğilmeleridir. Kendinize güven duymanız zaten bu işi yarı yarıya başardığınız anlamına gelir. Israrcı hatta inatçı olursanız sigaradan kurtulmak için önünüzde herhangi bir engel kalmaz.

4. Sigarayı bırakmak mı istiyorsunuz o zaman kendiniz için farklı hobiler belirleyerek bunlara yoğunlaşın. Hayatınızda yaratacağınız bu yeni aydınlanma sayesinde hem kendinizi çok iyi hissedecek hem de sigaranın dışında da birçok güzellik olduğunu keşfedeceksiniz.

10 adımda sigarayı bırakmak için neler yapılmalı?

5. Sigarayı bırakmaya çabaladığınız dönemde sigara tiryakilerinden biraz uzak durmaya ne dersiniz? Tabiki dostlarınızı değiştirin demiyoruz ancak özellikle bırakma aşamasının kritik dönemini oluşturan ilk 1 ayda sigara içen arkadaşlarınızla fazla zaman geçirmezseniz her şey sizin için daha kolay olacaktır.

6. Kendinize küçük ödüller vermeye ne dersiniz? Bu oldukça teşvik edici bir uygulamadır, üstelik hedefinize aşama aşama ulaştığınızı da gösterir.

7. Sigara bırakmak imkansız değil ancak yaşanacak süreç zorlayıcı bir süreçtir. Bu süreci en az hasarla atlatmak istiyorsanız spor yapmayı denemelisiniz. Özellikle açık havada yapacağınız bedensel aktiviteler size çok iyi hissettirecektir.

8. Sigara tiryakiliğinin bir kısmını alışkanlık oluşturur. Ağız ve dudak alışkanlığı sizi sigara yakmaya iter. Bunu önlemek için ağzınızın boş kalmasını engellemeye çalışın. Bu noktada sakız en iyi alternatif olacaktır. Sakız dışında çerez, meyve, sebze de atıştırabilirsiniz ancak dozunda olmak koşuluyla. Eğer sakızı tercih ederseniz kalori almaktan da kurtulursunuz.

9. Sigarayı zahmetsiz şekilde ve üzülmeden bırakmak için biorezonans terapi merkezine başvurabilirsiniz. Bu merkezler özel olarak geliştirilmiş bir cihazla çalışırlar ve vücuda herhangi bir ilaç vermedikleri için son derece güvenli bir tedavi şeklidir.

10. Son olarak psikolojik destek almak yoluyla kendinizi iyi hissedersiniz, küçük çalkantılar yaşasanız bile bu sayede kolayca toparlanırsınız.

Sigarayı bırakmanın kolay yolu ile ilgili detaylı bilgi almak için Biorezonans Sigara Bırakma sayfasını inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top