Sigaraya karşı savaş…

Sigaraya karşı savaşDünya’nın en büyük zehirleri arasında yer alan sigara gün geçtikçe daha çok insan canına zarar veriyor. Yüz yıllar öncesine dayanan tütün tarihi 1880 yılında sigara sarma makinesinin icadıyla sigara içme alışkanlığı hızla yayılmaya başlamıştır. Günümüz yaşamın da ise sigara içmek artık aşırı ihtiyaç halini almıştır. Bizde bireyler olarak Sigaraya Karşı Savaş malıyız.

Her ne kadar eroin gibi maddeler kadar ani ölümlere sebep vermese de ciddi hastalıkların doğmasının nedeni olmuştur. Sigara içmek vücudumuzda karaciğer başta olmak üzere kalp rahatsızlıklarına ve damar tıkanıklıkları ve birçok hastalığa neden olmaktadır.

Sigarayı Neden Bırakmak Gerekir

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucu Sigaraya başlama yaşı 11-14 yaşları arasında olduğunu göstermiştir. Bu sonuçlar ciddi anlamda göz korkutmaya başlamıştır. Sigaraya( nikotin) karşı açılan her savaş gelecek nesil için önem arz etmektedir.

Sigara alışkanlığının ciddi boyutlara gelmesiyle sigara bırakmak için mücadelede bulunan yetişkin birey sayısı artmıştır. Sigarayı bırakmak hayata kolayca geçirebileceğimiz bir karar olsa da bazıları için başarısızlık oranı yüksektir. Ülkemizde sigarayı bırakıp tekrar başlayan ve hiç bırakamayan geniş bir yüzde var. Bu yüzden sigara bırakma tedavisi için yeni bir çalışma mevcuttur.

Biorezonans maddeler de bulanan elektromanyetik frekansları tespit edip geri çevire bilen bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama nikotin alışkanlığına karşı ilk kez Polonyalı bir doktor tarafından uygulanmıştır. Uygulama biorezonans yöntemiyle vücudun sigaraya olan alışkanlığının duyarsız hale gelmesidir.

Biorezonans Yöntemi ile Sigaraya Karşı Savaş

Bu yöntemle Avrupa genelinde olan nikotin alışkanlığını azaltmaya yönelik çalışmalar başlamıştır. Sigaradan kurtulmak için denenen ve başarısız olunan yöntemlere yanında tedavi insanlar için önemli hale gelmiştir.

Sigaraya karşı alınan yasal önlemlere rağmen, her geçen gün artan pasif içicilere yönelik çalışmadır. Bu çeşit yöntemlerle aktif içiciler kadar pasif içiciler için de sağlıklı bir yaşam kurulabilir. Ülkemizin yaşam kalitesini artırmak ve yeni nesiller için iyi bir ortam sağlamak adına nikotine karşı her aklı ergin bireyin sorumluluk sahibi olması ve sigaraya karşı savaşması gerekmektedir.

Biorezonans sigara bırakma terapisi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Megalife Biorezonans Merkezi İstanbul ili Kartal ilçesinde hizmet vermektedir.

Scroll to Top