Sigaranın Zararları ve Sigarayı Bırakma Yolları

Sigaranın Zararları ve Sigarayı Bırakma YollarıSigaranın Zararları ve Sigarayı Bırakma Yolları hakkında hazırlanmış blog yazımızın faydalı olacağını umuyoruz. Sigara günümüzde birçok kişinin kullandığı ve kullanım yaşının giderek düştüğü içerisinde alışkanlık yapmasına neden olan nikotin ve tütün içeren maddedir. Sigara kullanımı sonucu birçok zarara, bazı geri dönüşü olmayan hastalıklara ve vücutta tahribatlara yol açar.

Sigaranın zararları;  Kanserler, kalp, beyin, damar ve sindirim sistemi hastalıkları, kısırlık, böbrek, cilt, ağız, kulak, burun ve hastalıkları bunlardan sadece birkaçıdır. 

Sigara kullanan insanlara kullanma sebepleri sorulduğunda ilk söyleyecekleri şey, bir dertlerinin olduğudur. Bunlar aslında klasik bahanelerdir. Birde küçük yaşta kullananlar var. Onlar da aynı şeyleri veya buna benzer bahaneleri söyleyecek olsalar da bu yaşta sigara kullanan insanların en önemli nedeni de kendilerinin artık büyümüş olduğunu kanıtlamak ve yanlış davranışlara özenmektir.

Genelde arkadaş ortamı, çevre ve aile içerisinden bir bireyin sigara içiyor olması bu durumu tetikler. Sigara içen insanların bir zaman sonra ciddi rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Bu sebeple sigarayı bırakmak isteyebilirler. Fakat sigara bırakmak hiç de kolay bir iş değildir. Çünkü sigara içerisindeki nikotin sigara içenler de sigaraya karşı aşırı ihtiyaç duyma hissi yaratır. Her yolu deneyip yine de bırakamayanlar, sigarayı bıraktıktan sonra yemeğe saran ve kilo alanlar bu dertten yakınır.

Sigarayı bırakmanın kolay yolu

Klasikleşmiş yöntemlerin dışında sigarayı bırakmanın en kolay yolu; rezonans terapilerinden geçer. Oldukça kolay ve etkili olan rezonans terapileri sonucunda nikotine duyulan ihtiyaç hissi vücuttan atılır. Vücudun kendi kendine yenilenmesini sağlanırken; sigarayı bıraktığından dolayı hissedilebilecek olan yoksunluk hissi ortadan kalkar. Fiziksel alışkanlık olayı da yok edilir.

Yoksunluk kaynaklı sorunlardan bazıları; depresyon, sinir sisteminde bozulmalar, yorgunluk, baş ağrısı,  iştahta artış vb… Fakat rezonans terapisi yöntemiyle yapılan seanslarda bu durumun ortaya çıkması önlenirken, 55 dakikalık bir süre sigara bırakmak için yeterlidir. Ayrıca bu yöntem %90’ın üzerinde başarılıdır. İnsan vücuduna ise herhangi bir zararı bulunmaz. Bu yüzden sigara bırakmada en kolay ve en etkili yöntem budur.

Eğer, sigara kullanıyorsanız sizlere önerebileceğimiz en etkili ve kolay yöntem rezonans terapileri olacaktır.

“Sigarayı nasıl bırakabilirim?”  sorusunun cevabı Biorezonans sigara bırakma terapisi sayfasında.

Scroll to Top