Elektronik Sigaranın Zararları

elektronik-sigaranın-zararlariİnsan sağlığı için son derece tehlikeli bir alışkanlık olan sigara için her geçen gün yeni bir çözüm yolu sunuluyor. Sigarayı bırakmak için geliştirilen çözüm yollarından biri de elektronik sigara oluyor. Fakat elektronik sigara da en az normal sigara kadar vücuda zarar vermeye devam ediyor. Elektronik Sigaranın Zararları hakkında her gün yeni araştırmalar yapılmaktadır. Elektronik sigarayı bırakmak için biorezonans terapilerinden destek alınabilir.

İşte elektronik sigaranın zararları…

Sigarayı bırakmak için alternatif çözüm yolu olarak sunulan elektronik sigara, anlatıldığı kadar masum değildir. İçerisinde yine insan vücudu için son derece zararlı olan kanserojen maddeleri bulunduruyor. Sigarayı bırakmak isteyen pek çok kişi tarafından oldukça rağbet gören elektronik sigaranın; en çok İngiltere’de kullanıldığı biliniyor. Ülkemizde de bu ürünün çok fazla tercih edilmesinin başlıca nedenleri var. Ekonomik olması ve kullanıcıların sigaradan daha az zarar verdiğini düşünmesi bunlardan birkaçı. Buna ek olarak kül ve izmarit kokusunun da ortadan kalkması, kullanıcıları elektronik sigaraya yönlendiren sebeplerden oluyor.

Elektronik Sigaranın Zararları

Elektronik sigara içerisinde bulunan sıvı araştırıldığında; kanserojen olan; anabasine, myosmine ve beta nikotryine maddelerine rastlanıyor. Özellikle tütün bitkisinin içerisinde yer alan “Anabasine”, böcek öldürücü etkiye sahip olan bir maddedir. İnsan sağlığını son derece olumsuz etkiler. Bir diğer yandan uzmanlarca yapılan testlere göre; elektronik sigara kullanıcıları da nikotin zehirlenmesi ve sigara alışkanlığının devam etmesi gibi durumlarla karşılaşabiliyor. Uzmanlar tarafından açıklanan bu gerçek, elektronik sigaraya olan yoğun talebin azalmasında önemli bir rol oynuyor. İçerisinde sıvılaştırılmış nikotin bulunan elektronik sigaranın, başta damar sağlığına olmak üzere pek çok zararı bulunuyor. Ayrıca elektronik sigaranın içerisinde bulunan meyve aroması ve şekeri, nikotin alışkanlığını arttırarak sigarayı bırakmayı zorlaştırıyor. Hem kullanıcı hem de çevredekiler neredeyse aynı oranda zarar görüyor. Elektronik sigaranın zararları konusunda kullanıcıları uyaran FDA (Food and Drug Administration)  bu ürünün kullanımını da yasaklıyor.

Elektronik Sigarayı Bırakmanın En Kolay Yolu: Biorezonans Terapi

Biorezonans makinesi sayesinde kolay bir şekilde bırakabileceğiniz elektronik sigara için terapiler tek seans halinde uygulanıyor. Nikotin alımının durdurulması sonucunda meydana gelen rahatsızlıklar ve psikolojik sorunların birinci seanstan sonra da devam etmesi durumunda; ikinci seans ücretsiz olarak veriliyor. Fakat ücretsiz seansı elde edebilmeniz için kesinlikle 6 ay boyunca sigara kullanmamanız gerekiyor. Seans sırasında yapılan işlemlerde; sadece sakinlik ve rahatlık hissinin vücudunuzu sardığını hissedebilirsiniz. Seans sonrasında nikotinin vücudunuzda yarattığı alışkanlık etkisini unutabilirsiniz.

Sigarayı bıraktıktan sonra sigaraya içmeye kalkıştığınızda vücudunuz artık duruma tepki vererek eski hazzı hissetmemeye başlıyor. Bu sayede vücudunuz ve psikolojiniz sigara içmenin anlamsızlaştığını anlayarak sigaraya ihtiyaç duymuyor. Biorezonans makinesi ile yapılan terapi sonrasındaki 48 saat oldukça önemli bir rol oynuyor. Bu 48 saat içerisinde vücudunuzun sigaraya karşı çok ya da az direnmesi durumu daha net olarak ortaya çıkıyor. Bu sürede şiddetli bir istek görülmese de en ufak bir içme arzusu oluşsa dahi kesinlikle sigara kullanılmamalıdır. Bu zaman dilimini atlattıktan sonra sigara içme isteğini nadir olarak duyacağınıza emin olabilirsiniz. Terapiden sonra şiddetli sigara içme isteğinizin olduğunu düşünüyorsanız ücretsiz olan destek terapileri için talepte bulunabilirsiniz.

Biorezonans terapileri Sigarayı Bırakmak İstiyorum diyenlere destek olmaktadır. Detaylı bilgi için 0216 223 00 43 arayabilirsiniz.

Scroll to Top