Diyetisyen Hizmetleri

Beslenme, vücudun diyet ihtiyaçları ile ilişkili olarak kabul edilen yiyecek alımıdır. Düzenli fiziksel aktivite ile birlikte yeterli ve iyi dengelenmiş bir diyet sağlığın temel taşıdır. Kötü beslenme, bağışıklığın azalmasına, hastalığa yatkınlığın artmasına, fiziksel ve zihinsel gelişimin azalmasına ve verimliliğin düşmesine yol açabilir.

Beslenme Bilimi;

  • Besin öğelerinin türü,
  • Miktarı,
  • İşlevleri,
  • Besinlerin bileşimi,
  • Gıdaların kimyasal ve fiziksel özellikleri,
  • Üretim aşamasında maruz kaldıkları işlemlerin gıda kalitesi üzerine etkileri,
  • Hastalık ve sağlık durumunda besinlerin beden üzerinde ki etkilerini incelemektedir.

Sağlıklı bir beslenme planı, diyabet, kalp hastalığı, felç ve kanser gibi bulaşıcı olmayan hastalıklardan korumakla birlikte; vitamin-mineral eksikliği gibi yetersiz beslenme sonucu doğabilecek her türlü olumsuzluklardan korunmaya yardımcı olur.

Kilo Verme & Alma Programları

Gebelik Döneminde Beslenme

Emzirme Döneminde Beslenme

Yeme Bozukluklarında Beslenme

Yaşlılarda Beslenme

Çocuklar İçin Beslenme

Hastalıklarda Beslenme

Sporcu Beslenmesi

Obezite ve Kilo Kontrolü

Bariatrik Cerrahi ve Beslenme

Kartal Diyetisyenlik Hizmetleri

Süreç Nasıl İlerliyor? Her Adımda Birlikteyiz!

Karar Verme

Sizce de sağlıklı bir beslenme biçimine geçmek için karar verme zamanı gelmedi mi? Değişime evet demek bu sürecin en önemli adımıdır. Siz de kararınızı verdiğinizde MegaLife Diyetisyenlik Hizmetleri merkezimize ulaşın ve hemen başlayalım!

Tahliller

Beslenme programı oluşturmak için kan tahlil sonuçların benim için kıymetli. Senden ön görüşme sırasında yaptırman gereken kan tahlilerini istiyorum. Aile sağlık merkezlerinden yaptırabileceğin kan tahlilleridir.

İlk Görüşme

İlk görüşme karşılıklı iletişimin başlangıç aşamasıdır. Bu aşamada sizin geçmiş hastalık ve beslenme öykünüzü detaylıca inceliyoruz. İlk görüşmede tanışma sürecinin ardından sizin laboratuvar bulgularınız değerlendirilmekte ve vücut analiz cihazı ile yağ, kas, su oranı ölçümü yapılmaktadır.

Beslenme Programı

İlk görüşmede, kilonuz, sağlık durumunuz ve hayat tarzınıza göre beslenme programı hazırlayacağız. Bu oldukça önemlidir çünkü size en uygun beslenme tarzı sürdürülebilir olandır. Sürecinizin gidişatına göre belirli aralıklarla revize edeceğiz.

Motivasyon ve Takip

Kurumumuzda haftanın 6 günü sabah 09:00 ve akşam 19:00 saatleri aralarında hizmet verilmektedir.

Hedefe Ulaşmak

Sürecin sonuna geldik ve siz artık sağlıklı beslenme alışkanlığı edindiğiniz için ideal kilonuzu koruyabilecek yeterli bilgiye sahipsiniz. Bu sayede sağlığın korunması, zararlı alışkanlıklardan uzak kalmak ve yeterli-dengeli beslenmenin sürdürülmesi konusunda diğer bireylerden bir adım öndesiniz.

Bu değişim sürecini başlatmak ya da daha detaylı bilgi almak için bize ofis numaramızdan ulaşabilir ya da mail atabilirsiniz.

Scroll to Top