Marmara Kule Kat:2 Daire: 4 Esentepe Mah. Kelebek Sok. No: 2 Kartal, İstanbul 0216 223 00 43 info@megalifeterapi.com

Diyetisyen Hizmetlerimiz

Megalife Beslenme Danışmanlığı

Beslenme Nedir?

Sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla, vücudun gereksinimi olan besinleri yeterli miktarda ve uygun zamanda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.

Yarını Beklemeyin

Amacınız sağlıklı beslenmeyi öğrenerek hedeflediğiniz kiloya ulaşmak ise “Megalife Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Hizmetleri” sizin yanınızda. Karar verin, Harekete geçin, Birlikte başaralım.

Diyetisyen Yasemin Coşkunöz Kimdir?

Dyt. Yasemin Coşkunöz İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Onur öğrencisi ünvanı ile mezun oldu. Lisans dönemi süresince eğitimiyle eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi’nde Sağlık kurumları Yönetimi okudu.
Mezun olduktan hemen sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yüksek Lisanslar Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Bu eğitimi süresince özel ilgi alanı olan Gemi Kaptanlığı alanında üniversite düzeyinde eğitim almak isteyen Coşkunöz, Galatasaray Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümünde eğitim gördü.
Uzm.Dyt. Yasemin Coşkunöz Mart 2020 tarihi itibariyle Marmara Kule Rezidans’da bulunan MegaLife Rezonans Terapi Merkezi’nde danışanlarını kabul etmektedir. Yasemin Coşkunöz merkezimizde danışanlarına motivasyon terapisi yaparak onları sağlıklı bedene ulaştırmada yardımcı olmaktadır.

Merkezimizde Yasemin Coşkunöz takibinde yüzyüze görüşme şeklinde diyetisyenlik hizmetlerinin (beslenme danışmanlığı) yanı sıra Biorezonans Besin İntolerans testini de yaptırabilme imkanına sahipsiniz.

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı beslenme vücudumuzu oluşturan hücrelerin doğru ve düzenli çalışabilmesi için gerekli olan besin öğelerini (karbonhidrat, protein, yağ, vitamin vb.) yeterli ve dengeli miktarda almaktır.

Bebeklerde Beslenmesi

Bu dönemdeki beslenme danışmanlığında amacımız; çocukların yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayarak büyüme ve gelişmesine destek olmaktır. Bebek ve Çocuk Beslenmesi, Ergenlik Beslenmesi, Çocuklukta ve Ergenlikte Obezite Tedavisi.

Kilo Kontrolü

Bireyin kilo alımına neden olan beslenme alışkanlıkları ve yaşam biçimi incelendikten sonra, gerekli değişiklikler hayata geçirilerek, ideal kiloya ulaşma ve ideal kiloyu koruma sürecini kapsar.

Ergenlik Çağı Beslenmesi

Ergenlik dönemi; 10-19 yaşlarını kapsayan bir dizi bedensel ve ruhsal değişimlerin yaşandığı, ergenin kendisi ve ailesi açısından bir çok sorunun gelişebildiği fırtınalı bir zaman dilimidir.

Hamilelikte Beslenme

Hamilelik döneminde kaç kilo almalısın? Hangi besinleri tüketip, hangilerini tüketmemelisin? Hamilelik sürecinde ihtiyacın olan besin miktarları ne kadar? Benzeri sorular aklınızı mı karıştırıyor?

Hastalıklarda Beslenme

Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan, bazılarında ise dolaylı nedendir. Özellikle kalp, diyabet (şeker), hipertansiyon, böbrek, sindirim sistemi, osteoporoz vb. hastalıklarında beslenme çok önemlidir.

Son Makaleler

Tütüne Son

Tütüne Son

İnsanlar belli nedenlere dayalı olarak hayatlarının değişik dönemlerinde sigara alışkanlığı kazanır ve bununla hayatlarına devam ederler. Sigara alışkanlığının dayandığı zemin arkadaş özentisi,...

Sıradışı Zayıflama Yöntemleri

Sıradışı Zayıflama Yöntemleri

Aynı zamanda sağlıklı olduğunuzun da işareti olan fit bir görüntü; doğru beslenme, düzenli bedensel aktivite, kaliteli uyku ve ömür boyu yasaklı yiyeceklerden uzak durma sayesinde gerçek olur....

Sigarayı Nasıl Bırakabilirim ?

Sigarayı Nasıl Bırakabilirim ?

Yeni yetişmekte olan nesil sigara kullanımına yatkın gibi görünse de en az kullanıcıları kadar karşıtları da mevcuttur ve bu kesim sigara kullanımını özellikle gençler arasında sonlandırmayı...

Bostancı Biorezonans Merkezi

Yasal Uyarı : Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya’da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Rezonans Terapi, homeopati, elektrohomeopati ve bach çiçeklerinin de bir ”TEDAVİ OLMADIĞI”nı ve ”HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI”nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler “tamamlayıcı ve destekleyici terapiler” kapsamında algılanmalıdır.  Ayrıca terapilerde belirtilen seans sayısı ve terapilerin etkinliği kişilere göre değişiklik gösterebilir.