Biorezonans ile alerji terapileri

Alerjik rahatsızlıklar için güncel tıp yaklaşımında var olan tedavi yöntemleri, ya ilaçlarla alerjik durumu baskı altına almak ya da yıllar süren aşı tedavileriyle alerjinin şiddetini azaltmak yönündedir. Biorezonans terapileri kapsamında ise, alerji bir sonuç olarak görülür ve alerjiyi tedavi etmekten çok, alerjiye neden olan temel problemleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapılır.

Temel düşünce, hastalığa değil, o hastalığın ortaya çıkmasına sebep olabilecek potansiyel problemleri bulup, bunları ortadan kaldırmaktır. Hastalık ancak bu şekilde kalıcı bir şifa bulur.

Alerjiler, vücudun üzerindeki toksik yüklerin artması sebebiyle polen, gıda, tüy vb. gibi zararsız çevresel maddelere tepki olarak, immün sistemin aşırı duyarlılık reaksiyonu şeklinde ortaya çıkmaktadır. Aşırı duyarlılık ya da alerji organizmada antijen niteliğindeki maddelere karşı oluşan reaktif bağışık yanıtın abartılı hale gelmesidir.

Biorezonans, tam da bu noktada devreye girer.

Alerjilere bütünsel bakış açısı… Tamamlayıcı tıp ve Biorezonans terapilerinin bakış açısından baktığımızda, alerjileri gidermek için birçok farklı durumun göz önüne alınması gerektiğini anlarız. Temel amaç; vücudun işleyişini bozabilecek faktörleri bulmak ve bunları ortadan kaldırmaktır. Bu şekilde sistemi daha dengeli hale getirmek mümkündür. Rezonans terapilerinde, bünyeyi zorlayan asıl problemlere odaklanılır, sistem dengelendiğinde alerji ortadan kalkar.

Alerjilerden kurtulmanız için neler yapıyoruz?

 • Bağırsak florasının bozulmasına yönelik terapiler…

Alerji terapilerinde, bağırsakların yapısının düzeltilmesi, diğer bütün konulardan önce gelir. Bozulmuş bağırsak florasının düzeltilebilmesi için, Biorezonans terapileri, özel bir şekilde kullanılır. Amaç; bağırsaklardaki bozulmuş frekans paterninin kırılması ve bu sırada probiyotikler ve benzeri doğal yollarla bağırsak dengesinin yeniden inşasının sağlanmaya çalışılmasıdır.

 • Temel gıda intoleranslarına karşı yapılan terapiler…

Gıda intoleranslarının tespiti ve bu gıdalar üzerinden yapılan frekans temizliği, rezonans terapilerinin öncelikli konularından birisidir. Temel alerjenler üzerinden yapılan frekans silmeleri (ve beraberinde kişinin idrar ya da gaita gibi vücut atıkları üzerinden yapılan frekans temizlikleri) sonrasında, alerjilerde otomatikman bir düzelme olması, çok olasıdır.

 • Toksik kirlenmeye yönelik terapiler…

Rezonans terapilerinin, kişinin çevresinden alınan madde örnekleri ve toksik maddeler üzerinden yapılması, yani biorezonansın, vücudu temizlemeye yönelik kullanılması, alerjiler ve birçok hastalığın tedavisinde önemlidir. Biorezonans, toksik maddeler ya da ağır metaller üzerinden kullanıldığında, vücudun bu maddelerden temizlenmesi kolaylaşır. Vücudu, temizlenmesi için, o maddelere özgü frekans paternleriyle-enerjetik yolla uyarma yöntemidir.

 • Alerjenler üzerinden frekans silmeleri…

Gaita, idrar gibi vücut atıkları üzerinden yapılan frekans silmeleri ve bu şekilde vücudun detoks için uyarılması… Rezonans terapilerinin güçlü olduğu konulardan birisidir. Örnek vermek gerekirse; sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren bir kişiden alınan idrar örneği üzerinden yapılan tek seanslık bir frekans temizliği, problemin ilelebet ortadan kalkmasını sağlayabilir. İltihaplı bir akıntıdan alınan örnek üzerinden yapılan frekans silmeleri, bu iltihabın geçirilebilmesine katkıda bulunabileceği gibi kişinin dışkısı üzerinden yapılan frekans silmeleri, bağırsak problemlerinin giderilmesinde büyük katkı sağlayabilir.

 • Vücut atıkları üzerinden frekans silmeleri…

Alerji terapilerinde, bağırsakların yapısının düzeltilmesi, diğer bütün konulardan önce gelir. Bozulmuş bağırsak florasının düzeltilebilmesi için, Biorezonans terapileri, özel bir şekilde kullanılır. Amaç; bağırsaklardaki bozulmuş frekans paterninin kırılması ve bu sırada probiyotikler ve benzeri doğal yollarla bağırsak dengesinin yeniden inşasının sağlanmaya çalışılmasıdır.

 • Ruhsal duruma yönelik Rezonans terapisi seansları…

Ruhsal durumdaki “reaktif”lik, alerjilerdeki “reaktif”likle yakından ilgilidir… Fiziksel semptomlar, ruhsal hallerin dışavurumudur ve ruhsal durumu göz önüne almayan hiçbir terapi, gerçekten başarıya ulaşamaz. Rezonans terapilerinde hem fiziksel soruna yönelik terapiler yapılır hem de bu seanslar, Bach çiçekleri terapileri ile kişinin ruhsal özelliklerine göre şekillendirilir.

Biorezonans ile alerji terapileri nasıl uygulanır?

Alerjiler için biorezonans terapileri 4 gün ara ile yapılan 4’er seanslık kürler halinde uygulanır. Son seansın ardından 3 hafta ara verilerek kişinin durumuna göre bitirilir yada devam edilir.  Uygulanacak kür sayısı kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Terapiler yaklaşık 45 dak. sürer.  Biorezonans alerji terapisi, yan etkisi olmayan ilaçsız ve yüksek etkili bir terapidir. Hastalarda hemen rahatlama görülmeye başlanır. Biorezonans Nedir?

Biorezonans alerji terapileri ile ilaçsız olarak destek olunan alerjilerden bazıları şunlardır.

 • Alerjik Astım

 • Alerjik Rinit

 • Gıda Alerjileri

 • Akar, küf, toz, polen vb. alerjiler

 • Kedi, köpek vb. hayvanların tüyüne karşı olan alerjiler

 • Alüminyum, kurşun civa vb. ağır metal alerjileri

 • Tarım ilaçları, parfümler ve bazı kimyasal madde alerjileri